Мариян Иванов пропуска гостуването на „Етър ВТ“ в Монтана, Апостолов, Ивей и Пехливанов се завръщат

Отпаднаха част от кадровите проблеми на старши треньора на „Етър ВТ“ Веселин Великов. В неделя възпитаниците му гостуват на ПФК „Монтана” в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Срещата е от 18:00 ч. на стадион „Огоста”. Главен съдия е Владимир Вълков от Пловдив с асистенти Георги Стамболждиев и Цветан Горанов. „Виолетовите“ ще пътуват в събота за Враца, където ще тренират, а на следващия ден играят. След изтекло наказание в тима се завръща халфът Радослав Апостолов, очаква се на линия да е и Ромеш Ивей, който лекуваше контузия. В групата са и възстановените Здравко Илиев и Яни Пехливанов. Единственият отсъстващ е централният защитник Мариян Иванов, който е наказан след червения си картон при победата с 1:0 за купата над „Ботев“ (Пловдив).

„Важният ни мач е в неделя срещу ПФК „Монтана”. Трябва по най-бързия начин да забравим еуфорията от успеха срещу „Ботев“, да се възстановим и да победим в Монтана”, коментира старши треньорът Веселин Великов. Воденият от него тим ще гони десети пореден мач без загуба. В продължение на 624 минути етърци не са допускали дори гол във вратата си. Тимът в момента е втори в класирането на 3 точки от лидера „Хебър”, като победа може да го изравни на върха. Същия ден във Варна пазарджиклии гостуват на местния „Спартак”.

Междувременно ПФК „Монтана” остана без основния си нападател и голмайстор Стефан Христов, който бе заловен с кокаин и отстранен от отбора. Преди време 31-годишния Стефан Христов игра за кратко и за „виолетовите“. При тест за наркотици пробата му в Монтана е била положителна и е бил арестуван. Последвало претърсване на хотелската стая, в която живеел, и на нощното шкафче е намерено и иззето бяло прахообразно вещество с тегло 1,3 грама, което при направения полеви тест реагирало на кокаин.