Финален щурм донесе точка на дебелчани в дербито за върха в групата

„Ботев“ (Дебелец) – ФК „Първомайци“ 3:3

Лидерите в класирането на Областна група „Юг”, след първите четири кръга, се срещнаха в директен сблъсък в петия, но не успяха да се победят. Мачът на стадион „Христо Ботев“ в Дебелец започна динамично, без превес на някой от отборите. Гостите откриха резултата в 21-вата минута след разбъркване в наказателното поле и лек удар с глава на Ивайло Недялков. Половин час по-късно Виктор Стамов засече остро центриране от ъглов удар и вкара за 0:2. В 61-вата минута Михаил Чалъков стреля силно от 25 метра по мократа трева и направи резултата 0:3. При този резултат изглеждаше, че гостите печелят, но развръзката тепърва предстоеше. В 75-ата минута домакините отнеха топката в централната част на терена, последва бърза атака на Анатоли Йорданов по левия фланг и точен изстрел за 1:3. 120 секунди преди да изтече редовното време Тихомир Киров се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и вкара за 2:3. Драмата продължи и в 90-ата минута, когато отново Тихомир Киров се възползва от избита след свободен удар топка и от вратарското поле вкара за 3:3.