В Радомир „виолетовите“ излизат за седма поредна победа в първенството, 804 минути не са пуснали гол във вратата си

Международният рефер Никола Попов ще ръководи мача между “Струмска слава” и  “Етър ВТ”. Ще му асистират Павлин Михайлов и Виктор Кукуянов, съдийски наблюдател е Владимир Владимиров. Двубоят в Радомир е в събота от 16:00 часа, а домакините са пети в класирането.

„Готвихме се целенасочено за мача, не сме играли контроли. Завърнаха се Кольо Станев и Мартин Петков, които бяха национали. Абсолютно всички са здрави, нямаме наказани и контузени. Групата е от 22 футболисти, от които ще избирам за мача. Тръгваме с настроение и се надявам да се върнем с трите точки от Радомир. Всички мачове досега на „Етър“ са тежки. Теренът не е добър, а времето е тежко, затова момчетата трябва да проявят морално-волеви качества. Този мач ще е една битка, в която футболът ще бъде малко, трябва да се сборим, ако искаме да се върнем с победата.

Бях доста време в „Кариана“ и срещу „Струмска слава“ изиграхме пет мача. Познавам ги, гледах им срещите, те са отбор, когото подценим ли и не се сборим, ще ни бъде много тежко. Най-важното са трите точки.

Ако от предстоящите пет мача вземем 12 точки, вярвам че за Нова година ще зимуваме първи в класирането. Целта ако не беше изпълнима, нямаше да дойда тук. С тези играчи, които има „Етър“, задачата е единствено завръщане в елита, независимо на първо или трето място, но ние искаме да сме максимално напред“, коментира старши треньорът Веселин Великов.

„Виолетовите“ влизат в много трудна серия в сгъстен цикъл от мачове до края на месеца, и то срещу директни конкуренти в класирането. На 24 октомври „Етър ВТ“ приема шестия „Септември“ (София), през седмицата му гостува и за купата, а три дни по-късно – на 31 октомври, гостува и на четвъртия в класирането „Спартак“ (Варна). Великотърновският тим обаче е в уникална серия от 11 мача без загуба в първенството и за Купата на България, а вече 804 минути изобщо не е допускал гол във вратата си. Само в последните 6 поредни победи етърци са с голова разлика 20:0, което ги изведе в челото заедно с „Хебър“ (Пазарджик).

„В началото двете загуби, в които ни вкараха 8 гола, дойдоха изцяло по наша вина. Но после започнахме да гледаме по друг начин и нещата тръгнаха напред. Подхождаме доста по-концентрирано, но е и въпрос на сработка, повечето играчи се познаваме доста добре и имаме доста мачове. Мога да кажа, че сме много добър колектив.

Очаквам победа над „Струмска слава“, макар че лесни мачове няма. Никога не съм играл срещу тях, нито в Радомир, вероятно защото повечето време бях в „А“ група. Щом съм тук, значи съм оптимист за бъдещето на „Етър“, заяви капитанът на „виолетовите“ Здравко Илиев.