Етърци биха в Радомир и са еднолични лидери в класирането на Втора лига

Отборът на „Етър ВТ“ победи в Радомир местния „Струмска слава“ с 1:4 и оглави еднолично класирането във Втора професионална футболна лига.

Като цяло 13- ият кръг се разви отлично за „виолетовите“, след като „Хебър“ загуби от „Марица“ в Пловдив с 1:3, а „Спартак“ /Варна/ завърши 1:1 в къщи с „Янтра 2019“ /Габрово/. Така великотърновци водят в класирането с 38 точки, с 3 повече от пазарджиклии и с 4 пред варненци.

В Радомир домакините започнаха агресивно и нанесоха два удара от дистанция. В 17- ата минута Мартин Петков центрира топката и Радослав Апостолов от 4-5 метра я насочи в мрежата на радомирци за 0:1. Малко по- късно гостите пропуснаха да удвоят аванса си. Здравко Илиев напредна и центрира към Ловре Кнежевич, чийто удар обаче мина до гредата. До почивката великотърновският тим още на три пъти можеше да вкара. Първо Кольо Станев напредна и центрира, но вратарят успя да избие. После удар на Николас Фемиа бе избит от защитник на 4-5 метра пред голлинията, а в 42-ата минута Здравко Илиев отново напредна отдясно и центрира, а Ромеш Ивей стреля до гредата.

Втората част тръгна с попадение за етърци. В 55-ата минута Кольо Станев проби отдясно и центрира, а Мартин Петков от десетина метра с левия крак стреля неспасяемо за 0:2. Малко след това „Струмска слава“ намали след дузпа и прекъсна уникалната серия на етърци от 870 минути без допуснат гол във вратата им. Мариян Иванов върна топката към вратаря, но пасът бе пресечен и Господинов събори нападателя. От бялата точка Милислав Попович стреля, Господинов спаси, но сърбинът довкара за 1:2.

Само след три минути „Етър ВТ“ възстанови преднината си. Николай Янков стреля от фаул и след рикошет топката влетя в мрежата за 1:3. В 77-ата минута падна и четвърто попадение, като след поредната контра Ради Апостолов изведе Ловре Кнежевич сам срещу вратаря, хърватинът финтира стража и оформи убедителната победа.

„Никой досега не бе вкарвал 4 гола в Радомир, успехът ни е чудесен! Вкараха ни глупав гол след дузпа, която сами си направихме, и ни прекъснаха серията без допуснат гол, но най-важното е, че победихме, и то убедително. Имахме и още положения, ударихме и греда.

Първото полувреме владеехме повече топката, през втората част след 2:0 заложихме на контри. Резултатите в кръга са добри, нашият резултат е перфектен, но сега е много важно да бием в следващия мач у дома „Септември“. Вече мисля изцяло за този мач“, коментира след срещата старши треньорът на „виолетовите“ Веселин Великов.

“Етър ВТ”: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Радослав Апостолов, Кольо Станев (82 Христо Марков), Николас Фемиа (56 Николай Янков), Ромеш Ивей (56 Даниел Младенов), Мартин Петков (73 Яни Пехливанов), Ловре Кнежевич (82 Христо Димитров).

Снимка: Архив

One thought on “Етърци биха в Радомир и са еднолични лидери в класирането на Втора лига