Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

Превъзходство на гостите в горнооряховското футболно дерби

ФК „Долна Оряховица“ – ФК „Първомайци“ 1:5

Отборът на ФК „Първомайци“ спечели с 1:5 горнооряховското футболно дерби и продължава битката за първото място в групата с „Ботев” (Дебелец). След отминалия шести кръг двата тима са с равен брой точки, по 16, и си поделят върха. Димитър Илиев откри резултата на терена в Долна Оряховица още в 3-тата минута с удар от десетина метра. Почти до края на полувремето нови голове не паднаха и чак в 45-ата минута Ангел Кабакчиев с далечен удар вдигна на 0:2. Втората част тръгна по сценария на първата, като този път Владимир Русев простреля вратата на домакините за 0:3. За нарушение срещу Лъчо Русев гостите от Първомайци получиха дузпа от рефера Андрей Андреев в 59-ата минута, която Ангел Кабакчиев превърна в гол за 0:4. Михаил Чалъков довкара отбита топка в 78-ата минута за 0:5, а в 85-ата Виктор Куманов намали на 1:5.