„Етър- 64“ с важна победа, удари шампионките в оспорван мач

Хандбалистките на „Етър-64“ победиха шампионките от ХК „Свиленград“ с 27:26 (14:14) в оспорван мач от третия кръг на женската „А“. Срещата в ДКС „Васил Левски“ през цялото време се игра гол за гол. След 8:8 в 18-ата минута гостенките дръпнаха с 8:10 и 11:13, но етърки изравниха и почивката дойде при 14:14. През втората част домакините взеха аванс и в 37-ата минута водеха с 18:16. След ново равенство 21:21 свиленградчанки дръпнаха на свой ред с един гол, но шест минути преди края „Етър-64“ пак поведе и до края удържа преднината си за 27:26. Победата дойде след стриктно спазваната тактика за търпелива игра в нападение, организирана защита, силни изяви на вратарката Деси Николова особено след почивката, и раздаването на всички състезателки, въпреки ограничения състав.

Най-резултатни за домакините бяха Александра Замишляк с 10 и Мария Спирдонова с 6 гола, а за съперничките – Стефка Агова с 11 попадения.

Успехът на етърки, с играещ треньор Маги Христова, ги изведе и на първото място в класирането. Те водят с 4 т. след двете си победи над „Спартак“ и ХК „Свиленград“ и загубата от ХК „Бяла“. Със същия актив са още ХК „Бяла“, ХК „Сливница“ и ХК „Бъки“, но с по-лоша голова разлика.

„Етър-64“: Д. Николова, Кр. Цветанова, Ал. Замишляк 10, Зл. Коева 1, Д. Стефанова, М. Христова 5, М. Спирдонова 6, Кр. Караманлиева 2, В. Иванова 3, А. Мугинова, В. Соколова.