Павликенчани взеха точка в Червен бряг, пети са в класирането

„Партизан“ – ОФК „Павликени“ 2:2

Равенство 2:2 записа ОФК „Павликени“ при гостуването си на „Партизан“ (Червен бряг), което го изведе на петото място във временното класиране на Северозападната Трета лига.

Домакините откриха резултата още в 3-тата минута. Милен Тонев проби по левия фланг и центрира пред вратата, където Христо Димов с удар под плонжа на вратаря вкара за 1:0. Павликенчани обаче бързо върнаха попадението. В 12-ата минута Йордан Йорданов след двойно подаване изскочи срещу вратаря, но бе застигнат и съборен от Борислав Иванов. Реферът отсъди логичната дузпа, при която самият Йорданов ритна вратаря и хладнокръвно реализира 1:1. До края на полувремето Стефан Гинчев пропусна с глава да направи обрат. В началните десетина минути след почивката отново Павликени имаше превес.

Резултатът се запази чак до 59-ата минута, когато домакините поведоха с гол, оспорван от павликенчани. Борислав Иванов пусна към Славчев, който бе в засада, страничният съдия вдигна флага и защитата спря да играе. Борислав Иванов обаче напредна сам и направи 2:1. В 83-ата минута Симеон Иванов бе намерен в пеналта и с удар под плонжа на вратаря се разписа за 2:2.

В добавеното време и двата тима изпуснаха да спечелят. Първо след пробив и центриране на Мартин Ширтев капитанът Красен Трифонов пред самата врата се размина с топката, а в последната атака на домакините Тонев и Димов изскочиха срещу само един бранител, но Венци Димитров се намеси блестящо и спаси.

ОФК „Павликени“: Венцислав Димитров, Атанас Фиданин, Тихомир Маринов, Ивайло Маринов, Георги Христов, Хюсеин Вейсов, Даниел Йорданов, Йордан Йорданов, Тодор Чирпанов, Красен Трифонов, Стефан Гинчев.