Спорът за върха на Северозапад остана нерешен, двувластието продължава

„Локомотив“ (Г. Ор.) – „Спартак-Плевен“ 1:1

Без победител завърши дербито на 12-ия кръг от първенството на Северозападната Трета лига между „Локомотив“ (Горна Оряховица) и „Спартак“ (Плевен). Алекс Георгиев откри резултата в 51-вата минута за гостите, но само 120 секунди по-късно капитанът на домакините Георги Колев изравни. В 33-тата минута плевенчани удариха греда. Преслав Антонов получи топката в наказателното поле, но стълбът спаси Ивайло Петков от гол във вратата му. В последните минути на полувремето горнооряховчани натиснаха своя съперник и стигнаха до 2 чисти положения, но не успяха да отбележат.

Втората част започна с гол на плевенчани. Грешка в защитата на „Локомотив“ позволи на Алекс Георгиев да отнеме топката и да нанесе удар, с който „Спартак“ да вкара в 51-вата минута. Авансът на плевенчани обаче оцеля само 2 минути. В 53-тата минута ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите, а най-съобразителен се оказа капитанът Георги Колев, който от близка дистанция простреля Иван Георгиев за 1:1. В следващите минути „Спартак“ натисна своя съперник и създаде опасни ситуации пред вратата на домакините, но до попадение така и не се стигна. В заключителните секунди хубав удар от воле на Мартин Милков премина на сантиметри от напречната греда. Така двата тима продължават да бъдат с равен брой точки – 28, и да заемат първите две места. Заради по-добрата си голова разлика „Спартак“ стои на върха, а „железничарите“ са втори.

„Локомотив“: Петков, Велчев, Ахмед, Иванов, Андреев, Копаранов, Генчев, Бакърджиев, Атанасов, Колев, Цачев

Снимка: Анатолий ЙОРДАНОВ