„Виолетовите“ приключиха с Купата, в неделя продължават във Варна битката за групата

Столичният „Септември“ победи „Етър ВТ“ с 4:1 на стадиона в „Драгалевци“ в осминафинален сблъсък за Купата на България. Така домакините си върнаха за загубата на стадион „Ивайло“ преди броени дни със същия резултат за първенство и продължават напред за трофея на страната.

Старши треньорът Веселин Великов направи няколко промени в титулярния състав. „Виолетовите“ започнаха добре срещата, като във 2-рата минута Христо Димитров пресече пас и напредна сам срещу вратаря на домакините, но стреля над напречната греда.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута още с първата голова ситуация пред Анатоли Господинов. Марио Илиевски изведе Стоян Стоичков очи в очи със стража на великотърновци и последният не сбърка.

15 минути по-късно Марио Илиевски удвои аванса на столичани с удар от границата на наказателното поле. Атаките на „Септември“ продължиха и Атанас Кабов имаше възможност да направи резултата класически, след като излезе сам срещу Господинов, но вратарят се намеси. Добрата игра на столичани се пренесе и след почивката, като в 52-рата минута Айкут Рамадан направи резултата класически. Той засече остро центриране отдясно и порази врата на етърци за трети път. Веселин Великов реагира със смени, като в игра влязоха Дани Младенов, Ромеш Ивей и Николас Фемиа, но домакините вече бяха набрали скорост и в 68-ата минута Марио Илиевски вдигна на 4:0, след като напредна по десния фланг и с хубав изстрел по земя матира Анатоли Господинов.

Четвърт час преди края на редовното време Йоан Гаврилов остави „Септември“ в намален състав, след като получи втори жълт картон заради грубо влизане в краката на противников играч. В добавеното време Николас Фемиа върна едно попадение за крайното 4:1. Така поражението сложи край на серията на „виолетовите“ от 13 мача без загуба.

Етърци приключиха с надпреварата за Купата, а в неделя гостуват на „Спартак“ (Варна) за първенство на Втора лига. Мачът е от 14:30 часа и е изключително важен за запазване на лидерската позиция в групата в преследване на промоцията за Първа лига. Главен съдия е Иво Андреев, помагат му Георги Тодоров и Марио Данаилов.

„Етър ВТ“: Господинов, Кръстев, Станев, Кънчев, Петков, Дичев, Янков, Христов, Пехливанов, Кнежевич, Марков (Дани Младенов, Ромеш Ивей, Николас Фемиа)