„Виолетовите“ загубиха битката край морето, Веско Великов иска отборът да си извади поуки

Загуба с 3:1 при гостуването на „Спартак“ във Варна претърпя отборът на „Етър ВТ“ и вече не е едноличен лидер в класирането на Втора лига. След 15-ия кръг „виолетовите“ поделят първото място с „Хебър“ (Пазарджик) с по 34 точки.

Сложен бе край и на серията на водения от Веско Великов тим от 11 мача за първенство без загуба.

Мачът тръгна с натиск на домакините и още в петата минута Бабалиев излезе сам срещу Господинов, но стреля над гредата. 180 секунди по-късно Бабалиев отново получи възможност да шутира и този път не сбърка, откривайки резултата 1:0. Нападателят се разписа с добавка след шут на Начев. Етърци успяха да реагират бързо и в 9-ата минута Николас Фемиа със страхотен удар в левия ъгъл изравни – 1:1. Двуострата игра продължи и се наложи на Господинов да спасява удар на Мехмед с глава. В отговор Дани Младенов стреля отблизо, но от тялото на вратаря на Спартак топката излезе в корнер. Последва период на сравнително затишие и игра в центъра на терена, за да дойде 43-ата минута, в която Георги Бабалиев отново бе изпуснат, Господинов го фаулира и последва дузпа за домакините, превърната в гол от Янчо Андреев за 2:1.

Втората част тръгна кошмарно за великотърновци, които получиха гол от съблекалните. В 48-ата минута Архан Исуф с далечен удар заби топката в ъгъла на Господинов за 3:1. След подновяването на играта етърци стигнаха до голова възможност, но вратарят на „Спартак“ извади в корнер насочената от Ромеш Ивей с глава топка под гредата. След изпълнението му Апостолов опита задна ножица, но встрани от целта. В 55-ата минута Господинов спаси удар от въздуха на Янчо Андреев, а 2 по-късно колегата му на другата врата хвана шутираната от Ивей топка. Постепенно играта се накъса, като варненци убиваха темпото, доволни от аванса си, и в крайна сметка взеха трите точки, с които се приближиха плътно до челната тройка.

„Спартак“ повече търсеха победата, по-агресивни бяха, на този терен важно беше кой ще бъде по-голям биткаджия. „Спартак“ ни надигра във всяко едно отношение, с по-голямо желание за победа закономерно спечели. Ние само трябва да си вземем поуките от този мач да вдигнем главата. Нямаше никакво подценяване, знаехме какво ще ни предложи „Спартак“. По-голяма битка дадоха, ние не отговорихме на това.

Надявам се след този мач да се върнем на победния път. Има още толкова много мачове, ще гледаме да не изпускаме мястото в челната тройка. Но ако играем по този начин, няма да стане, затова трябва да си вземем поука“, коментира след срещата старши треньорът на „виолетовите“ Веселин Великов.

„Етър ВТ“: Господинов, Илиев, Дичев, Иванов, Кръстев(46 Кнежевич), Апостолов, Петков (46 Янков), Станев, Ивей, Фемиа (77 Хр. Димитров), Младенов.