Спорт

Горна Оряховица с двама европейски шампиони по канадска борба

Двама състезателите на горнооряховския „Локомотив” спечелиха шампионски титли на Европа от проведеното във Вилнюс първенство по канадска борба.

Пламен Димитров и Недалин Христов донесоха по два медала на България. Пламен спечели европейската титла на дясна ръка в категория до 90 килограма. Петкратният победител в анкетата за Спортист N 1 на Горна Оряховица е втори на лява ръка, където първенец е друг българин – Сашо Андреев. Недалин е с титла на лява ръка до 85 кг и със сребро на дясна.

За първи път в 26-годишната история на Българската федерация по канадска борба отборът на страната е N 1 на Стария континент. В Литва националите спечелиха 8 златни, 12 сребърни и 5 бронзови медала.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *