В Дебелец развръзката настъпи след почивката

„Ботев” (Дебелец) – „Спортист“ (Козар.) 0:3

С три гола след почивката „Спортист“ (Козаревец) победи с 0:3 „Ботев“ в Дебелец в среща от деветия кръг на Областна група „Юг”. Двубоят бе двуостър, като домакините определено могат да съжаляват, че не отбелязаха поне почетно попадение. През първата част двете защити като цяло имаха превес и не оставиха много шансове на нападателите. За домакините Георги Кожухаров отправи атрактивен удар, изваден от вратаря на „Спортист“ Красен Матров, а извеждащи подавания към него не бяха оползотворени по най-добрия начин. За гостите Сюзджан Садулов и Росен Ангелов бяха близо до попадение, но не им достигна точност. Именно Садулов откри резултата в 52-рата минута, стреляйки технично от фал.

След час игра Галин Жеков влезе отляво и подаде на Мартин Иванов, който бе оставен да стреля от непосредствена близост за 0:2. При този резултат дебелчани създадоха три голови възможности, от които не успяха да се възползват. Първо Преслав Димов не успя да нанесе добър удар от чиста позиция след подаване на Борислав Тасев. После Валентин Николов не успя да преодолее Красен Матров очи в очи с него, а с атрактивен плонж вратарят на спортистите извади остър шут по диагонала на Анатоли Пейчев. В 83-тата минута Галин Жеков напредна на скорост, елиминира пазачите си и с удар от границата на наказателното поле вкара за 0:3.