Старшата възраст на „Етър ВТ“ с победа в Павликени

Победа с 2:4 записаха юношите старша възраст на „Етър ВТ“ в среща от 9-ия кръг на първенството на зона „В. Търново“, „А“ група. „Виолетовите“ спечелиха гостуването на ОФС „Павликени“ след две поредни тежки загуби. Димитър Колев откри резултата в 3-тата минута, в 29-ата Атанас Атанасов покачи на 0:2. Отново Димитър Колев бе точен за 0:3 в 32-рата минута и при този резултат дойде почивката. След нея павликенските юноши върнаха две попадения чрез Александър Танков в 51-вата минута и Румен Иванов в 80-ата, а крайното 2:4 фиксира Исмаил Ибрямов в последните секунди на двубоя. С успеха етърци излязоха на трето място в класирането с актив от 15 точки и голова разлика 21:20. Те обаче могат да бъдат изместени от него от „Белица 2017“ (Килифарево). Възпитаниците на Илко Трифонов имат два отложени мача, които ако спечелят могат да зимуват дори втори. Есенен първенец е тимът на „Академик“ (Свищов). Юношите на ОФК „Павликени“ са на седма позиция с 6 точки и мач по-малко с ПФК „Монтана“, който е отложен за пролетта.