17- годишните етърци паднаха от връстниците си от „Пирин“, в неделя гостуват в Разград

Загуба с 1:2 претърпяха юношите младша възраст на „Етър ВТ“ в домакинска среща от 13-ия кръг на елитната група U17. На изкуствения терен „Трифон Иванов“ великотърновци паднаха от „Пирин“ (Благоевград). Двата отбора направиха равностоен и интересен мач, като домакините допуснаха обрат в резултата и могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точка.

Първата част бе по-силна за етърци, но гол така и не падна. След центриране от корнер Георги Иванов би във вратаря на гостите при най-чистото положение за домакините. Второто полувреме започна с далечен опасен изстрел до гредата, а в 51-вата минута „виолетовите“ поведоха в резултата. Капитанът на тима Атанас Атанасов изведе Васил Тошев, който с прехвърлящ удар вкара за 1:0.

Само след 4 минути обаче „Пирин“ изравни от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в пеналта и от бялата точка Мартино Димитров стреля неспасяемо за 1:1. Голът окрили гостите и техните атаки станаха все по-чести. „Етър ВТ“ пропусна отлична възможност да поведе отново в 65-ата минута, когато Симеон Николов бе изведен, напредна отляво в пеналта и стреля по диагонала, но топката мина до гредата.

Благоевградчани натиснаха и в 70-ата минута удар на Димитър Мичев бе спасен от вратаря Алексей Андреев. В 77-ата минута обаче след центриране останалият непокрит в наказателното поле Януш Каранушков се разписа за 1:2. Още в следващата атака Димитър Стоилов от гостите напредна сам и стреля в десния стълб. До края мачът стана двуостър, но атаките на етърци бяха доста хаотични, като се запомни само опасен удар от въздуха на Йоан Маринов, който прати топката на сантиметри от гредата.

В класирането „виолетовите“ са 11-и с 13 точки, в неделя гостуват на „Лудогорец“ в Разград.

„Етър ВТ“: Алексей Андреев, Георги Иванов, Димитър Колев, Васил Тошев, Атанас Атанасов, Кристиан Тодоров, Преслав Симеонов, Росен Върбишки, Стефан Йорданов, Цветомир Недков, Симеон Николов (Йоан Маринов, Денис Мартинов, Павел Иванов, Алекс Георгиев, Пламен Иванов).