„Виолетовите“ отново сбъркаха срещу дублиращия тим на „Лудогорец“ и отстъпиха първото място на „Хебър“

Загуба с 1:2 от втория отбор на „Лудогорец“ претърпя „Етър ВТ“ в среща от 21- я кръг на Втора лига. Поражението е второ от същия съперник през настоящата кампания, след това във втория кръг в Разград с 1:4. В отсъствието на болните Кольо Станев и Атанас Кръстев старши треньорът Веселин Великов започна с юношите Калоян Митев и Мартин Петков.

Първото полувреме тръгна с атака на домакините, довела до корнер и добра игра в защита на разградчани. Гостите показаха зъби веднага, като Петър Георгиев нанесе тежък удар, отразен от Христо Иванов. В следващите петнайсетина минути играта бе предимно в централната част на терена, като лудогорци спечелиха два фала на контри, които не донесоха нищо съществено. Видя се обаче, че защитата на „виолетовите“ е уязвима при действия на скорост, особено, когато отборът е прелял в половината на съперника. В 23- ата минута бе първата чиста голова възможност в мача. Ромеш Ивей намери отлично Ловре Кнежевич, който залъга съперник и стреля по диагонала, но топката се отби в страничния стълб. В 35- ата минута гостите организираха опасна контра отляво и се наложи на Христо Иванов да спасява удар отблизо. Последвалият корнер донесе гол в полза на „Лудогорец 2“. Отново играч на разградчани получи шанс да стреля отблизо, вратарят на домакините спаси, но при добавката на Алекс Луканов нямаше какво да стори и 0:1. В 41- ата минута разликата набъбна на 0:2. Индивидуална грешка позволи на Илкер Будинов да отнеме топката и да напредне сам, а ударът му по тревата влетя в долния десен ъгъл на Христо Иванов. В самия край на полувремето Мартин Петков от непосредствена близост пропусна с глава да намали преднината на съперника.

Влизането на Яни Пехливанов и Ради Апостолов освежи играта през втората част и още в 46-ата минута след центриране на Янков от фаул Николас Фемиа с глава за втори път изпрати топката в гредата. В 52-ата минута Младенов вкара кълбото в мрежата на гостите и бе ударен лошо, но гол не бе зачетен заради маркирана засада. Малко по- късно влезлият Христо Димитров също с глава стреля над гредата.

Лудогорци дебнеха за контри, които бяха опасни и можеха да донесат и трети гол. В 73-ата минута Георги Чукалов стреля, но Христо Иванов спаси, а още в следващата атака пак Чукалов принуди опитния страж да вади в корнер.

В последните минути етърци натисна здраво. В 81-ата Здравко Илиев отправи силен удар, който бе спасен от Русанов. Пет по- късно Мариян Иванов със  силен шут прокара топката между краката на вратаря за 1:2. В добавените шест минути имаше поне още три възможности за изравняване. Първо Николай Янков стреля опасно до гредата, а след това удар на Младенов с глава бе уловен. Буквално в последните секунди Ромеш Ивей насочи топката под напречната греда, но вратарят Русинов извади и този удар и опази трите точки.

Загубата пък изравни „виолетовите“ с „Хебър“, който спечели гостуването на „Миньор“, на върха в класирането. В неделя в Пазарджик на двата тима им предстои директен сблъсък за първото място преди зимната пауза в първенството.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Мартин Петков (46 Радослав Апостолом), Калоян Митев (46 Яни Пехливанов), Ромеш Ивей, Николай Янков, Николас Фемиа (56 Христо Димитров), Ловре Кнежевич, Даниел Младенов.

Снимки: Анатолий Йорданов