Хандбалистките завършиха годината с победа, полуфиналистки са за купата
Представителният женски отбор на Хандбален клуб „Етър-64“ завърши годината с победа. Великотърновки очаквано надиграха като гостенки ХК “Поморие” в ¼-финал за Купата на България. Успехът с 21:36 (9:16) изпрати възпитаничките на Маги Христова на полуфинал, където напролет ще срещне победителя от вчерашния мач между ХК „Бяла“ и ХК „Сливница“. Повторен дебют за етърки в Поморие направи завърналата се от Съединените щати Камелия Кузнецова.
Срещата за трофея на страната започна колебливо и за двата тима, като до 10-ата минута си бяха отбелязали едва шест гола – 2:4 в полза на етърки. В 15-ата при 5:7 президентът на великотърновския клуб Атанас Атанасов, който води отбора от скамейката, взе таймаут и след него „виолетовите“ вкараха шест попадения срещу три за домакините за 8:13. До края на първата част нещата не се промениха и двата отбора се прибраха за почивка при 9:16.
През втората част двата отбора играха отпуснато, имаше грешки и размяна на много голове, като в 55-ата минута резултатът бе 19:32. В последните пет минути „Етър-64“ вкара нови 4 попадения срещу две за поморийки и победата дойде при 21:36. С успеха великотърновки продължиха защитата на купата, на която са настоящи носителки.
„Етър-64“: Д. Николова, Ал. Замишляк 7, З. Коева 1, Д. Стефанова 1, М. Йорданова 7, М. Христова 9, К. Кузнецова, В. Иванова 3, Ст. Райчева, П. Стоянова 8, Кр. Цветанова.
