Спорт

Хандбалистките завършиха годината с победа, полуфиналистки са за купата

Представителният женски отбор на Хандбален клуб „Етър-64“ завърши годината с победа. Великотърновки очаквано надиграха като гостенки ХК “Поморие” в ¼-финал за Купата на България. Успехът с 21:36 (9:16) изпрати възпитаничките на Маги Христова на полуфинал, където напролет ще срещне победителя от вчерашния мач между ХК „Бяла“ и ХК  „Сливница“. Повторен дебют за етърки в Поморие направи завърналата се от Съединените щати Камелия Кузнецова.

Срещата за трофея на страната започна колебливо и за двата тима, като до 10-ата минута си бяха отбелязали едва шест гола – 2:4 в полза на етърки. В 15-ата при 5:7 президентът на великотърновския клуб Атанас Атанасов, който води отбора от скамейката, взе таймаут и след него „виолетовите“ вкараха шест попадения срещу три за домакините за 8:13. До края на първата част нещата не се промениха и двата отбора се прибраха за почивка при 9:16.

През втората част двата отбора играха отпуснато, имаше грешки и размяна на много голове, като в 55-ата минута резултатът бе 19:32. В последните пет минути „Етър-64“ вкара нови 4 попадения срещу две за поморийки и победата дойде при 21:36. С успеха великотърновки продължиха защитата на купата, на която са настоящи носителки.

„Етър-64“: Д. Николова, Ал. Замишляк 7, З. Коева 1, Д. Стефанова 1, М. Йорданова 7, М. Христова 9, К. Кузнецова, В. Иванова 3, Ст. Райчева, П. Стоянова 8, Кр. Цветанова.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *