ОФК „Павликени“ стартира проверките със 7:2 срещу „Янтра“

Победа със 7:2 записа ОФК „Павликени“ над „Янтра“ (П. Тръмбеш) в мач, игран на изкуствения терен в Царева ливада. В състава на тръмбешчани липсваха основни фигури като Красен Славчев, Любо Генчев и Калоян Илиев, пролича и фактът, че тимът на Петър Кръстев започна по-късно подготовка.

Получилите шанс за изява млади футболисти обаче не се възползваха от него и се стигна до тежката загуба.

Завърналият се в родния си клуб Димо Атанасов откри резултата, а Мартин Ширтев покачи на 2:0. От пряк свободен удар Стефан Гинчев опъна мрежата зад Радослав Рашков за 3:0. Тони Маречков върна едно попадение в 32-рата минута, а почивката дойде при 4:1 за павликенчани, след попадение на Красен Трифонов.

Веднага след подновяването на играта за второто полувреме Тони Маречков намали на 4:2, но до края на срещата „Янтра“ инкасира още три гола. Йордан Йорданов бе точен за 5:2 в 51-вата минута, 120 секунди по-късно от наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Красен Трифонов, Стефан Гинчев вдигна на 6:2. Крайното 7:2 оформи Тихомир Маринов в 83-тата минута.

На 26 януари двата отбора ще се срещнат отново.