„Етър ВТ“ и „Локомотив“ /Пловдив/ не си вкараха гол, Анатоли Господинов с отлични намеси преди почивката

Без победител и без гол завърши контролната среща между отборите на „Етър ВТ“ и „Локомотив“ /Пловдив/, играна на стадиона в Симитли. Старши треньорът на „виолетовите“ Веселин Великов започна с Анатоли Господинов, Кольо Станев, Георги Александров, Николай Дичев, Атанас Кръстев, Николай Янков, Яни Пехливанов, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов, Цветомир Тодоров и дошлият на проби французин Жан-Пиер Да Силва.

В 8-ата минута „Локомотив“ пропиля чудесна възможност да поведе в резултата чрез Бирсент Карагарен. Топката достигна с голяма доза късмет до футболиста на „смърфовете“, който фронтално срещу вратата стреля в аут. „Етър ВТ“ на свой ред имаше шанс в 11-ата минута, когато Кольо Станев нахлу през защитата и бе съборен на границата на наказателното поле. Николай Янков стреля от фаул опасно, но вратарят на пловдивчани успя да избие. Малко по- късно отново Рейдър трябваше да се намесва след коварен рикошет в крак на защитник.

В 29-ата минута Умарбаев стреля от свободен удар към близкия ъгъл. Стражът на „Етър ВТ“ Анатоли Господинов се намеси, топката отскочи неприятно от земята и излезе в ъглов удар. След 180 секунди Милош Петрович изпревари всички в наказателното поле на „виолетовите“ и би с глава, но покрай гредата. Само две минути по-късно Димитър Илиев беше намерен в наказателното поле и шутира силно в близкия ъгъл. Анатоли Господинов обаче бе покрил добре гредата си и отрази удара.

За етърци Жан-Пиер Да Силва проби на скорост по десния фланг в 33-ата минута и намери Ловре Кнежевич, но хърватинът не успя да обстреля вратата. Малко след това отново Да Силва проби със серия от финтове и пусна към Яни Пехливанов, който обаче стреля високо над вратата.

В 43-ата минута отново Господинов показа класа при нов добър удар от фаул на Умарбаев, насочил топката точно под гредата.

Веднага след почивката за великотърновци влязоха Мариян Иванов, Ради Апостолов, Христо Димитров и Уилсън Фелипе, а по-късно и Юлиян Райков, Борислав Марков, Калоян Митев, Калоян Ненчев и Христо Марков.

През второто полувреме в състава на пловдивчани пък се появи нападателят Георги Минчев. Именно той в 55-ата минута шутира силно, но вратарят на етърци отрази удара му. Локомотивци натискаха, но така и не отправиха повече точен удар към Господинов. За „виолетовите“ възможност имаше пред Фелипе, който в 71-ата минута навлезе отляво на скорост, но само стигна до вратаря, който улови топката. Малко преди края след фаул Мариян Иванов не успя да нанесе точен удар.

В последната минута на редовното време Георги Минчев от „Локомотив“ стреля с глава от близко разстояние но изпрати топката в аут и резултатът остана непроменен- 0:0.