Хандбалистите на „Локомотив“ с нова победа, чакат шампиона в лидерска позиция
В отложен мач от ХI кръг на елитната републиканска хандбална група горнооряховският „Локомотив” победи „Добруджа” (Добрич). В спортна зала „Никола Петров“ „железничарите” поведоха с 2:1. В следващите минути добруджанци заиграха по-концентрирано. Успяха да изравнят 4:4 и до средата на полувремето дръпнаха с 6:8. Домакините реагираха като ужилени. Заздравиха защитата, а в нападение реализираха положенията си. Постепенно наложиха волята си и осем минути преди края след изравняване 9:9 стигнаха до обрат. В оставащото време увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 15:11.
През втората част локомотивци не отстъпиха инициативата и поддържаха комфортна разлика. До последния съдийски сигнал добричките хандбалисти не успяха да се противопоставят и отстъпиха с 32:24 в края на двубоя.
След този кръг „Локомотив” запазва лидерството в класирането на „А” РХГ. Следващата седмица е домакин на шампиона ХК „Шумен- 61”.
„Локомотив”: Георги Маринов, Михаил Пенев, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Станислав Добрев, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Димитър Георгиев, Божидар Симеонов, Иван Петков.
