Спорт

Хандбалистите на „Локомотив“ с нова победа, чакат шампиона в лидерска позиция

В отложен мач от ХI кръг на елитната републиканска хандбална група горнооряховският „Локомотив” победи „Добруджа” (Добрич). В спортна зала „Никола Петров“ „железничарите” поведоха с 2:1. В следващите минути добруджанци заиграха по-концентрирано. Успяха да изравнят 4:4 и до средата на полувремето дръпнаха с 6:8. Домакините реагираха като ужилени. Заздравиха защитата, а в нападение реализираха положенията си. Постепенно наложиха волята си и осем минути преди края след изравняване 9:9 стигнаха до обрат. В оставащото време увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 15:11.

През втората част локомотивци не отстъпиха инициативата и поддържаха комфортна разлика. До последния съдийски сигнал добричките хандбалисти не успяха да се противопоставят и отстъпиха с 32:24 в края на двубоя.

След този кръг „Локомотив” запазва лидерството в класирането на „А” РХГ. Следващата седмица е домакин на шампиона ХК „Шумен- 61”.

„Локомотив”: Георги Маринов, Михаил Пенев, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Станислав Добрев, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Димитър Георгиев, Божидар Симеонов, Иван Петков.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *