Горещи новиниСпорт

Николай Янков и Цветомир Тодоров бележат за първа пролетна победа, „виолетовите“ отново са лидери в класирането

Отборът на „Етър ВТ“ победи с 2:1 „Септември“ (Симитли) в мач от първия пролетен кръг и излезе начело в класирането на Втора лига. „Виолетовите“ се възползваха от нулевите равенства на конкурентите за върха „Спартак“ (Варна) и „Хебър“, които не успяха да надделеят съответно над „Марек“ и ОФК „Созопол“. Така великотърновци вече имат точка аванс пред варненци и две пред тима от Пазарджик.

Мачът не бе особено атрактивен за гледане, като в състава на домакините липсваше креативност при изграждане на атаките, а подаванията в завършващата фаза бяха доста неточни. Все пак голови възможности не липсваха пред вратата на съперника. В 17-ата минута след центриране отдясно Яни Пехливанов стреля с глава, но топката бе избита пред голлинията. Янков центрира отляво в 30-ата минута, топката попадна на крака на Христо Димитров, който обаче не бе готов и не я отигра. Малко след това Цветомир Тодоров от фаул максимално затрудни вратаря Филип Димитров, който изби, но Христо Димитров отново не успя при добавката.

В 36-ата минута, след корнер, последва разбъркване пред вратата на гостите и Николай Янков през куп от играчи със силен удар вкара за 1:0. В началото на второто полувреме Божилов излезе сам срещу Господинов, но вратарят на етърци го пресрещна навреме и се намеси. Последва контра на „виолетовите“, при която Яни Пехливанов пробяга на скорост целия терен и пусна на Николай Дичев, който обаче не успя да овладее топката. Малко след това Тодоров центрира от корнер и Мариян Иванов с глава стреля до гредата.

Цветомир Тодоров в 60-ата минута стреля край вратата, по-късно Кнежевич изведе дебютиращия Уилсън Фелипе, но пасът бе силен и вратарят го пресече навреме. Отново Фелипе с глава прати топката над гредата на съперника. Всичко се реши окончателно в 85-ата минута, когато Фелипе отдясно намери Цветомир Тодоров и той покачи на 2:0, след неособено добра намеса на вратаря на „Септември“. До края в игра влязоха и юношите, а в последната минута на добавеното време след грешка Нелсън Гелвенели намали на 2:1.

„Етър ВТ“: Анатоли Господинов, Георги Александров, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Кольо Станев, Николай Дичев, Яни Пехливанов (74 Кристиян Кънчев), Николай Янков (88 Борислав Марков), Ловре Кнежевич (88 Христо Марков), Цветомир Тодоров, Христо Димитров (62 Уилсън Фелипе).

Снимка: Ростислав Грънчаров

Веселин Великов: „Трябва да работим още, за да вкарваме положенията си“

„Представихме се добре като за първи мач от началото на пролетния полусезон. Трудно беше, защото не можахме да вкараме още един-два гола по-рано и да си решим мача, но важното е, че тръгваме с победа. Нашите конкуренти направиха равни мачове, така че излизаме първи и сме доволни.

Трябва да работим още, за да вкарваме поне половината си положения, имахме 7-8 мача, а само два гола, което е малко. Да се надяваме, че в следващите мачове няма да е така. Този мач беше много важен, както и следващият в Габрово, надявам се, че отборът ще се поотпусне психически. Спечелим ли и срещу „Янтра“, мисля, че на 90% ще сме си свършили работата. В Габрово ни чака отново голяма битка, да се надяваме, че ще се върнем с трите точки във Велико Търново“, коментира след победата с 2:1 над „Септември“ (Симитли) старши треньорът на „Етър ВТ“ Веселин Великов.