Павликенчани не успяха да спрат лидера, паднаха за сефте от пет месеца

ОФК „Павликени” (Павликени) – „Спартак” (Плевен) 0:4

След като почти пет месеца не бяха допускали загуба в официален или контролен мач, футболистите на ОФК „Павликени“ се сринаха в събота и не успяха да спрат лидера в Северозападната Трета лига. В срещата от 19-ия кръг „Спартак“ (Плевен) се наложи с 4:0 на стадион „Ганчо Панов“ и след изненадващото равенство на ФК „Севлиево“ у дома с „Левски 2007“ – 1:1 и загубата на „Бдин“ в Червен бряг с 2:0, уверено води в класирането с аванс от пет точки пред втория и осем пред третия. Мачът в Павликени започна интригуващо. Стефан Гинчев стреля опасно от фаул, но вратарят на плевенчани Иван Георгиев се справи. Преслав Антонов и Алекс Георгиев имаха възможности пред отсрещната врата, но нулевото равенство остана непроменено. Така се стигна до 23-тата минута, когато Мариян Огнянов центрира от фаул, Антонов посрещна и насочи прострелно топката към капитана Иво Върбанов, който я заби в мрежата на домакините. Десетина минути по-късно отново Огнянов центрира и Антонов удвои с глава. Той се разписа за втори път в 52-рата минута, когато Кристиян Иванов проби по фланга и му подаде за 3:0. Самият Мариян Огнянов реализира от фаул четвъртото попадение. След шут на бразилеца Клаубер пък защитник на павликенчани изби топката от голлинията.

ОФК „Павликени“: Димитров, Маринов, Христов, Вейсов, Фиданин, Чирпанов, Ширтев, Атанасов, Гинчев, Йорданов, Трифонов.