Младежите на хандбалния „Локомотив“ са еднолични водачи в шампионата на група „В“

Поредните срещи от шампионата на национална група „В“ по хандбал за младежи до 19 години се изиграха в спортна зала „Никола Петров“. Преди този кръг младите железничари деляха първото място с „АСТИ-91“ (Хасково). Първият мач от програмата на турнира противопостави двата тима в спор за първото място в класирането. До шестата минута съперниците си отбелязаха по три гола. Последваха силни минути за домакините, които отбелязаха пет безответни гола и обърнаха резултата в своя полза. До края увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката със седем гола разлика 15:8.

Втората част премина под диктовката на „железничарите“. За първите пет минути отбелязаха пет гола. Това пречупи хасковските хандбалисти, които отстъпиха в края на мача с 30:15.

Втората среща „Локомотив“ не срещна съпротива от „Академик-ТУ“ (Пловдив) и победи с 22:3.

След кръга локомотивци еднолично оглавиха класирането в своята група с 16 т., следвани от съгражданите си от ХК „Раховец- 2008“ и „АСТИ-91“ с по 14 т. Следващите мачове са в Русе.

„Локомотив“: Любен Иванов, Никола Стоянов, Кристиян Деянов, Кристиян Йорданов, Валентин Николов, Георги Кръстев, Златомир Колев, Димитър Недев, Стефан Георгиев, Стелян Димов, Божидар Симеонов, Валентин Василев, Пресиян Стоянов.