Горещи новиниСпорт

Дани Младенов с гол и асистенция за успеха на “виолетовите” срещу втория тим на “Ботев” /Пловдив/

Победа с 2:0 срещу втория състав на “Ботев” /Пловдив/ записа днес отборът на “Етър ВТ” в мач от 28-ия кръг на Втора професионална лига. Без петима контузени и наказани титуляри, “виолетовите” спечелиха срещата с младите “канарчета” с лекота, а в края й дебют в официален мач при мъжете за първенство направиха юношите Росен Върбишки и Калоян Ненчев.

За великотърновци не влязоха Атанас Кръстев, Николай Дичев, Ради Апостолов, Кольо Станев, Здравко Илиев, Христо Марков и Анатоли Господинов, а Уилсън Фелипе игра с травма и бе заменен принудително след почивката, но направи много добър мач.

Така в центъра на защитата бяха Мариян Иванов и Яни Пехливанов, бекове младите Юлиян Райков и Георги Александров, а пред тях – друг от младите Кристиян Кънчев.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 8- ата минута, когато Даниел Младенов откри резултата. Попадението падна след пробив отляво и хубаво центриране на Цветомир Тодоров, който сложи топката на главата на нападателя.

“Виолетовите” продължиха да натискат и до почивката имаха още няколко добри възможности. Рейд на Фелипе завърши с неточно подаване в 23- ата минута, а пет по- късно Младенов свали топката с гърди на Тодоров, който стреля край вратата на Ботев 2″. В 32- ата минута грешка на вратаря на гостите завърши със ситуация за дузпа в наказателното поле на гостите, но реферът Геро Писков прецени, че няма нарушение. При следваща атака пък вратаря на пловдивчани спаси удар по тревата на Тодоров.

Гостите се отчетоха с един-два опита за удари и центрирания, уверено обрани от опитния страж Христо Иванов.

През втората част положенията не бяха много. В 59-ата минута след удар на Янков и рикошет топката излезе до гредата в корнер, а след изпълнението му Кнежевич с глава насочи топката и тя нацели напречната греда.

Вторият гол в 69-ата минута, окончателно решил мача, дойде след красива контра, започната от Яни Пехливанов, който изведе по фланга Младенов. Той проби и намери пред вратата Ловре Кнежевич за 2:0. В 82-ата минута Христо Димитров пусна в добра позиция на Кнежевич, който обаче стреля високо над вратата.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Георги Александров, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев (89 Росен Върбишки), Николай Янков, Уилсън Фелипе (56 Христо Димитров), Ловре Кнежевич, Цветомир Тодоров (89 Борислав Марков), Даниел Младенов (89 Калоян Ненчев).