ВТУ отне почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Путин
АКАДЕМИЧНИЯТ СЪВЕТ НА ВЕЛИКОТЪРНОВСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЙ“ ОТНЕ ПОЧЕТНОТО ЗВАНИЕ „ДОКТОР ХОНОРИС КАУЗА“ НА ВЛАДИМИР ПУТИН, с което го бе удостоил преди 13 години. Причината за лишаването на руския президент от титлата бе предприетата от него война в Украйна. Инициативата за отнемане на званието стартира Зелено движение Велико Търново. От местната организация излязоха преди почти месец с декларация, в която беше вписано, че мотивът за връчването на титлата е приноса към опазването на международния мир, но към днешна позиция и дата това звучи цинично.
В крайна сметка членовете на Академичният съвет били единодушни по темата и отменили решението на колегите си от 26 януари 2009 година.
Назначена от ректора на ВТУ проф. Христо Бонджолов комисия дала заключението, че удостояването на Путин с титлата било незаконно.
Нещо повече, още преди 13 години имало противници на идеята и по тази причина 8 преподаватели от вуза излезли с декларация срещу обвяването на Путин за „Доктор хонорис кауза“.
Галина ГЕОРГИЕВА
Браво на Старопрестолната Алма-матер!
Бонджолов излезе честен и смел човек, академичните ни дейци винаги са били пазител на демократичните традиции и свободата!
Тук има много по-заслужили за каузата лица: Петров, Благовест, Оазис, Челентано…
Пламен Анатолиев Легкоступ е предложил а Академичният съвет единодушно се е съгласил Путин да стане Доктор Хонорис Кауза на ВТУ.
А съставът на Академичния съвет, освен Легкоступ, е:
2. Акад. дфн Иван Николов Радев, проф – ФФ
3. Проф. дин Иван Илиев Стоянов
– ИЮФ
4. Проф. дфн Иван Харалампиев Иванов -ФФ
5. Проф. дин Казимир Попконстантинов Константинов – ПБФ
6. Проф. дфн Стоян Панайотов Буров
-ФФ
7. Проф. д-р Божанка Маркова Моцинова -ПФ
8. Проф. Иван Иванов Бочев
-ФИИ
9. Проф. Константин Станев Денев
-ФИИ
10. Доц. дпн Байко Петков Байков
-СФ
11. Доц. д-р Багрелия Борисова Събчева -ФФ
12. Доц. д-р Валентин Атанасов Спиридонов-ИЮФ
13. Доц. д-р Венка Петрова Кутева-Цветкова-ПФ
14. Доц. д-р Вихрен Янакиев Бузов
-ФлсФ
15. Доц. д-р Дафина Георгиева Донева- СФ
16. Доц. д-р Добринка Петкова Златева -СФ
17. Доц. д-р Живко Трифонов Карапенчев-ПФ
18. Доц. д-р Красимир Тодоров Петров- ФФ
19. Доц. д-р Маргарита Кръстева Тодорова-ПФ
20. Доц. д-р Николай Станев Проданов-ИЮФ
21. Доц. д-р Пенчо Стоянов Пенчев
-СФ
22. Доц. д-р Петко Стефанов Петков
-ИЮФ
23. Доц. д-р Пламен Христов Павлов
-ИЮФ
24. Доц. д-р Радослав Димитров Радев- ФФ
25. Доц. д-р Сашо Иванов Марков
-ФлсФ
26. Доц. д-р Христо Илиев Бонджолов-ФФ
27. Доц. Пеньо Семов Пенев
-ФИИ
Голям майтап. Бонджолов и той е гласувал за. А сега прави комисии с председателката на ОС на ВТУ Антоанета Анчева. Пак се измъква…по комсомолски.
Не я мисли Анчева. Гушва си надбавката за длъжност, само за участието си в комисията анти-Путин. От 2019 –това е свършила. Че в разгара на ковид кризата Ицката им вдигна бонусите за длъжност с 50%. Яко захлебват –като за последно.
Хлебарки, Сър…
БРААВО, БРААВО, БРААВО нА Търновската Кножовнина ! Още един път БРААВО ! На тия с със съмнителни имена да се гледа съ внимание!
КАКВО ДА КОМЕНТИРАМ, УТРУ ЩУ ИЗБЕРЕТЕ НЯКОИ ОТ „АЗОВ“ ! ПО-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ ОТ ТОВА НЯМА ! ЖАЛКО, А УЖ СТЕ НЯКЯКВИ ??????????????
Молим, да не се обобщава.