Спорт

В Бяла черква домакините взеха своето и са на три точки от първото място в групата

„Удар“ (Б. черква) – „Осъм-1946“ (Деляновци) 3:0

Успех с класическото 3:0 постигна отборът на „Удар“ (Бяла черква) срещу „Осъм-1946“ (Деляновци) в среща от 12-ия кръг на първенството на Областна група „Север”. Победата позволи на домакините да скъсят дистанцията до първите два отбора в класирането – „Бъдеще“ (Бутово) и „Атлетик“ (Свищов), които сбъркаха на старта на пролетния дял, завършвайки съответно с равенство и загуба гостуванията си в Ореш и Козловец на „Стрела“ и „Комита“. Ахкан Алиев разпечата вратата на „Осъм-1946“ в 7-ата минута, като се възползва от добро подаване и стреля под плонжа на вратаря за 1:0. В 24-тата минута Дамян Спирдонов бе изваден на двойно сам и с прехвърлящ удар покачи на 2:0.

До почивката гостите от Деляновци организираха няколко много хубави атаки, но завършващите удари нямаха точност. След нея двуострата игра продължи, но третият гол падна чак в 77-ата минута. Александър Латев бе спрян с нарушение в пеналта и Антон Иванов реализира отсъдената дузпа за 3:0.