Горещи новиниСпорт

ПФК „Монтана“ отново препъна „виолетовите“

„Етър ВТ“ – ПФК „Монтана“ 0:2

Първа загуба след серия от осем мача без поражение във Втора лига претърпя в сряда отборът на „Етър ВТ“. В срещата от 30-ия кръг на първенството „виолетовите“ паднаха от ПФК „Монтана“ с 0:2. Владислав Цеков даде аванс на своя тим в 11-ата минута, а в самия край на срещата Владимир Айтов се разписа от дузпа, оформяйки крайния резултат. Така монтанци се оказват „черна котка“ за „виолетовите“, след като миналия сезон ги победиха три пъти в елита и веднъж завършиха наравно във В. Търново – 0:0. Есента възпитаниците на Веселин Великов взеха частичен реванш, печелейки в Монтана с 0:2.

С успеха снощи възпитаниците на Антони Здравков вече в 9 последователни шампионатни срещи не познаха вкуса на загубата (5 победи, 4 равенства). С оглед на останалите резултати от кръга етърци остават лидери в класирането с 59 точки, докато монтанци се доближават само на 4 точки от четвъртия „Хебър“, който победи „Спартак“ (Варна) с 2:1. Скорост обаче набира и столичният „Септември“, който вече е трети с 53 точки, а „виолетовите“ ще му гостуват в София.

Снощи на „Ивайло“ домакините започнаха срещата по-активно, но така и не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Петър Петров. На практика великотърновци не създадоха нито едно чисто голово положение, като откатите им стигаха до границата на наказателното поле на съперника, след което идваше неточно отиграване или подаването биваше пресечено от бранител. Гостите откриха резултата още с първата си ситуация. Лиандро Мартис направи чудесен пробив по левия фланг, преодолявайки трима футболисти във виолетово, и центрира към Владислав Цеков, който с глава прати топката в мрежата на Господинов за 0:1.

Последва равностойна игра без реална опасност към някоя от двете врати.

В началото на второто полувреме гостите приеха играта в собствената си половина, като търсеха изненада на контраатака.

В 67-ата минута Дани Младенов стреля от границата на наказателното поле, но не затрудни вратаря на гостите. Малко по-късно Петров парира удар от малък ъгъл на Ловре Кнежевич.

Четвърт час преди края на срещата Мехди Уамри прати топката в мрежата на Господинов за втори път, но попадението беше отменено заради засада.

В последната минута от добавеното време гостите получиха възможност да изпълнят дузпа. Мариян Иванов влезе грубо в краката на Лиандро Мартис в собственото си наказателно поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка.

Владимир Айтов прати Анатолий Господинов в обратния ъгъл, с което оформи крайното 0:2.

„Етър ВТ“: Анатолий Господинов, Георги Александров, Даниел Младенов (Христо Димитров), Ромеш Ивей (Уилсон Фелипе), Кристиян Кънчев (46 Николай Янков), Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Николай Дичев, Радослав Апостолов, Цветомир Тодоров (Юлиян Райков), Яни Пехливанов.

Веселин Великов: „Няма подходящ момент да загубиш мач, особено на свой терен…“

“Отборът на Монтана с единственото си положение в мача вкара гол. Направиха достатъчно, за да не успеем да се върнем в мача. Има и такива двубои. Не трябваше да губим днес, но все пак сме на върха в класирането и трябва да направим всичко възможно да задържим първото място. Никога не е подходящ момент да загубиш един мач, особено вкъщи. Трябва да си вземем поуките от този мач и да го забравим възможно по-скоро. Това ще стане с добри резултати. Ромеш Ивей не е участвал в официални мачове от месец и половина, трябва му време. Мисля, че още другия мач ще покаже истинското си лице. Искам да видя коренно различен „Етър” още в следващия кръг. Отбор, който търси победата от първата до последната минута. Само с добри резултати „Етър” ще се върне на правия път”, коментира старши треньорът на „виолетовите“ Веселин Великов след загубата от ПФК „Монтана“ с 0:2. Относно новото попълнение – Моран, наставникът подчерта, че е момче на 20 години, дефанзивен полузащитник.

„Много от състезателите ни на този пост висят с картони, ще пропуснат мачове, така че очаквам да ни помогне“, завърши Великов.