Девет медала за КК „Етър“ от Националния шампионат
Регистрираният миналата година нов карате клуб във В. Търново – „Етър“, стана официално член на БНФК на общо събрание на федерацията, проведено на 8 април.
Пред следващите два дни се проведе Националното първенство по карате за всички възрасти в „Арена Асикс“ в София. В юбилейния 30-и шампионат взеха участие рекордно много състезатели – 610 от 35 клуба.
Карате клуб „Етър“ се включи с 12 каратеки, които завоюваха 9 медала. Първите национални шампиони на клуба са Дария Мартинова на ката индивидуално до 8 години и Георги Марков на кумите в категория -45 кг при родените 2012 г.
Със сребърни отличия останаха Амира Абулибде на ката индивидуално при набор 2009 година и Емануела Иванова на ката и кумите в -32 кг при родените 2011 г.
Бронзови медалисти са Радослав Русанов на ката индивидуално и кумите в -35 кг (2012 г.), Борислав Благоев на ката индивидуално до 8 години и Амира Абулибде на кумите н +55 кг.
На пето място останаха Стефан Петров на ката индивидуално, Константин Костадинов на кумите в -50 кг и отборът на ката, набор 2012 г.
„Искам да благодаря на всички състезатели за отличното представяне на първото за клуба национално първенство. Класирахме се на 13-о място от 35 клуба. Продължаваме да се подготвяме за следващата важна крачка, която ни предстои, а именно Европейско първенство по шотокан“, коментира треньорът Николай Лесичков.