Спорт

Пет попадения и развихрени страсти на терена в Долна Оряховица

ФК „Д. Оряховица“ – ФК „Ботев“ (Горско Ново село) 2:3

Срещата на терена в Долна Оряховица от дванайсетия кръг на Областна група „Юг“ премина доста агресивно, с много нарушения, девет наказателни картона, провокации и навлизане на публика в игралното поле. През първото полувреме домакините пропуснаха четири-пет положения за гол, но и реализираха две чрез Деян Николов – Монаха в 4-тата и 38-ата минута. Между тях Пламен Тонев върна един гол за гостите от Горско Ново село и този резултат се запази до 73-тата минута. Тогава Тонев също се разписа за втори път в мача и отново изравни – 2:2. След попадението Кристиян Стефанов си размени реплики със зрител, който нахлу на терена, но своевременно бе спрян. В 82-рата минута Веселин Тисовски направи пълен обрат в полза на „Ботев“ с точен удар за 2:3. Последваха нови пререкания и на игрището се смесиха зрители, щабове и футболисти. Отново се размина със закани за саморазправа, но делегатът на БФС подаде сигнал на тел. 112 и до края на срещата появилия се полицейски патрул охлади страстите с присъствието си на стадиона.