Хандбалният „Локомотив“ с трудна победа в първия полуфинален плейоф за титлата

Седмица след като триумфира с Купата на България, „Локомотив” започна успешно и похода си към титлата в хандбалното първенство. Момчетата на Йордан Димитров спечелиха първия си мач от плейофите, побеждавайки в ДКС „В. Левски“ във Велико Търново „Пирин 64” (Гоце Делчев) с 24:22 (12:10).

„Железничарите” влязоха в плейофа като фаворити след първото място в редовния сезон, което дава право на едно домакинство повече.

Първата среща с „Пирин 64” – отборът, който нанесе една от двете загуби на локомотивци в първенството, беше доста оспорвана. В ДКС „Васил Левски” двата отбора започнаха предпазливо и заложиха на сигурна игра. Домакините откриха, но гостите веднага изравниха 1:1. До седмата минута равенството се запази. Последваха силни минути за неврокопчани, които излязоха напред в резултата 2:4 в 11-ата минута. След размяна на голове „железничарите” постепенно изравниха играта и възстановиха равновесието 8:8 в 24-тата минута. До края отбелязаха още четири попадения срещу два на съперника и се оттеглиха в почивката с преднина 12:10.

Втората част започна с два безответни гола на домакините. Гостите отвърнаха със серия от попадения и до 40-ата минута изравниха 16:16. „Локомотивци” подобриха организацията в защита, дръпнаха отново в резултата и не позволиха обрат до финалната сирена.

В другия мач от плейофите защитаващият титлата си ХК „Шумен-61” се наложи над „Спартак” (Варна) с 32:26 (20:9).

На 22 април „Локомотив” гостува в Гоце Делчев, а „Шумен-61” във Варна. Ако двата отбора спечелят срещите си отиват на финал, като ще се повтори този за Купата, спечелен от „железничарите” отново в ДКС „Васил Левски” във Велико Търново.

„Локомотив“: Георги Маринов, Михаил Пенев, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Станислав Добрев, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Димитър Георгиев, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.