180 секунди решиха горнооряховското футболно дерби

„Янтра“ (Драганово) – „Росица“ (Поликраище) 2:1

Отборът на „Янтра“ спря победния път на „Росица“ (Поликраище) в пролетния дял от първенството на Областна група „Юг”. На стадиона в Драганово домакините направиха пълен обрат в рамките на 180 секунди в срещата от тринадесетия кръг на първенството. Мачът тръгна с пропуски пред двете врати. Още при първата си атака домакините хванаха неподготвена отбраната на гостите и вратарят Цветомир Цветанов спаси два последователни удара отблизо на Димитър Нешев и Юсмен Маджаров. В отговор гостите принудиха Стефан Монин да се намесва и да отразява изстрел на Мартин Йорданов. Пак той се измъкна сам в 29-ата минута и Монин отби топката, насочена към мрежата зад него, а добавката на Цветелин Кушев не намери целта. В 66-ата минута отбраната на „Янтра“ не успя да изнесе топката и тя бе върната към Стефан Монин, който, пресиран от Цветелин Кушев, опита да я изчисти, но кълбото срещна крака на нападателя и 0:1. Развоят принуди „Янтра“ да отдели повече хора в атака, но пък в отбраната на тима се отвориха пространства, които Кушев и Йорданов използваха за контри. Вторият гол обаче за гостите не падна и изравняването дойде в 80-ата минута, в която вратарят Стефан Монин изведе с дълго подаване Благомир Павлов сам и той по диагонала прехвърли Цветанов за 1:1. След още три минута Юсмен Маджаров бе изпуснат на другия фланг и прати топката в горния ъгъл за 2:1. До края „Росица“ натисна здраво, като и Цветомир Цветанов се включи при едно от центриранията от статично положение, но Монин се справи.