И дубълът на ЦСКА- 1948 удари „Етър ВТ“, пропадането продължава

Петата си поредна загуба записа „Етър ВТ“ при гостуването на втория отбор на ЦСКА- 1948 и изпадна от челната тройка във Втора лига. Само преди месец „виолетовите“ водеха в класирането на 4 т. пред „Спартак“ /Варна/, на 8 пред „Миньор“ и 9 пред „Септември“ /София/, а всички ги спрягаха като сигурен влизащ в елита! Ужасяващото представяне обаче тръгна от измъченото равенство със „Спортист“ в Своге- 1:1 и продължи с поредица от поражения. Така отборът вече е на четвърто място – на две точки пред „Миньор“ и на четири пред ПФК „Монтана“.

В 14-ата минута на гостуването в на ЦСКА- 1948 в София от 35- я кръг на Втора лига, Денислав Александров бе изведен на чиста позиция, но Анатолий Господинов успя да парира неговия удар. След половин час игра, бившият етърец Валентин Йосков се възползва от пропуск в отбраната на гостите и вкара за 1:0.

В ответната атака Даниел Младенов получи пас в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но вратарят на домакините изби в корнер. В 38-ата минута Денислав Александров бе изведен и стреля покрай вратаря Господинов в близкия ъгъл за 2:0. Втората част започна с нов гол за домакините – отново Йосков засече центриране отляво и вдигна на 3:0.

В 56-ата Младенов пусна пас към Ромеш Ивей, който стреля от границата на наказателното поле, но стражът на домакините изби. От последвалия ъглов удар „Етър ВТ“ върна едно попадение. Влезлият на мястото на Кнежевич Уилсон Филипе вкара с глава за крайното 3:1. До края нищо не се промени и „виолетовите“ инкасираха пета поредна загуба.

“Етър ВТ”: Анатолий Господинов, Атанас Кръстев (58 Мартин Моран), Николай Дичев, Юлиян Райков, Кольо Станев, Радослав Апостолов, Николай Янков (75 Кристиян Кънчев), Ромеш Ивей, Ловре Кнежевич (58 Уилсън Фелипе), Цветомир Тодоров, Даниел Младенов.