Голове на Гъргоров и Пеев изпратиха „Бистришките тигри“ на шести финал, Бойко Борисов определи „Ивайло“ като „прекрасно съоръжение“

С два гола на Емил Гъргоров и един на Георги Пеев, отборът на Витоша (Бистрица) победи с 3:0 Спартак (Варна) на стадион „Ивайло“ и се класира за финала на държавното първенство по футбол за ветерани. Там техни съперници ще са ветераните на Локомотив (Пловдив), които също днес разгромиха със 7:0 Ботев (Враца). Двубоят се игра на базата на БФС в Бояна.

Във В. Търново „Бистришките тигри“ бяха водени от експремиера Бойко Борисов, който бе с капитанската лента и с №13, като изигра без смяна целия мач. Куп известни футболисти личаха в двата състава, като за Витоша играха бившите национали Емил Гъргоров, Гошо Гинчев, Христо Йовов, Георги Пеев и др. „Тигрите“ превъзхождаха и атакуваха по-често, докато „соколите“ залагаха на контраатаки.

В 11-ата минута Георги Пеев направи двойно подаване с Бойко Борисов и бе съборен на границата на пеналта. Реферът Георги Гинчев отсъди пряк свободен удар, при който Емил Гъргоров технично завъртя топката в ъгъла за 1:0. После удар на Христо Йовов бе спасен, а в 21-ата минута Георги Пеев нацели гредата. През втората част Марин Петров от Спартак навлезе отляво и стреля опасно, но вратарят Димчо Митов спаси.
В 48-ата минута Георги Пеев отново нацели напречната греда, а нов негов удар бе уловен от вратаря Костадин Иванов, който направи силен мач.

Емил Гъргоров вкара втори гол в 60-ата минута, като стреля неспасяемо в ъгъла за 2:0. В 71-ата минута се разписа и друг бивш национал – Георги Пеев, който от дистанция прати топката в ъгъла за 3:0.
Бойко Борисов се отличи с няколко извеждащи паса и технични отигравания, а в последната минута негов изстрел също се отби напречната греда.

„Прекрасно съоръжение сме направили – стадион „Ивайло“! Да го ползвам най-после и аз един път…“, заяви след мача Бойко Борисов. Експремиерът похвали и двата отбора.
„Много добре играха нашите момчета, всички играха много добре и браво на тях! Спартак са много силен противник, неслучайно влязоха в „А“ група“, каза още Борисов. След мача той подари на деца двата си екипа, направи си куп снимки с желаещите. Последната съпруга на Трифон Иванов – Валя Панова, пък му подари фланелка с №3 на „железния защитник“.

„Спартак“ (Вн): Костадин Иванов, Стоян Димитров, Антон Димитров, Диян Дончев, Бойко Косев, Диан Кателиев, Марин Ценов, Марин Петров, Стефан Дончев, Асен Гайдарджиев, Тодор Радомиров (Георги Арнаудов, Мирослав Коларов, Асен Миладинов, Николай Кателиев, Иван Тодоров).

„Витоша“: Димчо Митов, Велизар Андонов, Николай Христозов, Венцислав Бонев, Йордан Върбанов, Николай Николов, Емил Гъргоров, Николай Божов, Георги Пеев, Бойко Борисов, Христо Йовов (Борислав Георгиев, Светослав Петров, Николай Вучев, Гошо Гинчев, Васил Василев, Мариян Германов, Росен Василев).

Главен съдия на срещата бе Георги Гинчев, помагаха му Ивайло Атанасов и Илиян Капарашев.

Снимки:Ростислав Грънчаров