Попадение на Мирела Моева и ключови намеси на Мартина Илиева донесоха трети пореден успех на етърки в плейофа

С гол на Мирела Моева женският отбор на „Етър ВТ“ пречупи с 1:0 „Севлиево лейдис“. Победата бе трета поредна в плейофа за възпитаничките на Валентин Витанов, които са четвърти в класирането с 35 точки. За етърки отсъстваше Симона Стоянова, чиято контузия от миналия мач се оказа скъсани коленни връзки и ще я извади задълго от строя. В Австрия с националките пък е Йоанна Стефанова.

Срещата със севлиевки бе много интересна и държа в напрежение многобройната публика до последните секунди на петте минути добавено време. Агитката на „виолетовите“ пък мощно подкрепяше отбора да края и наистина бе 12-ият играч.

В типичния си стил Моева надбяга съперничките си, финтира бранителка на гостенките и стреля край вратарката за 1:0 в 12-ата минута. Малко по-късно отново тя нанесе хубав удар, уловен от вратарката на севлиевки.

Двубоят продължи двуостро и след половин час игра пак Моева обстреля вратата на гостенките. В 34-тата минута Велизара Владимирова влезе опасно отдясно и намери Моева, която обаче не улучи топката и севлиевки се спасиха от втори гол. При следващата атака отново острието на великотърновки бе на позиция, прехвърли вратарката, но топката излезе в аут. Второто полувреме тръгна с пропуск на Диляна Йорданова, след което наставничката на гостенките направи три смени и постепенно отборът й изравни играта. В 60-ата минута Моника Кирвикова стреля над гредата на пазената от Мартина Илиева врата. Стара травма в глезена на Моева се обостри, но тя стисна зъби и остана до края на терена. Хубав удар на Татяна Радоева в 70-ата минута срещна напречната греда на бранената от севлиевки врата, но топката не пожела да премине голлинията. Четири минути по-късно пък Елена Петкова от гостенките нацели гредата над Илиева и Тодорка Златкова изчисти топката от пеналта. В заключителните минути смените в състава на севлиевки запазиха свежестта на тима си в атака и се наложи на Мартина Илиева да направи две ключови спасявания, с които остави трите точки в актива на етърки. Първо вратарката отрази изстрел по диагонала на Вяра Пелитева, а след това извади топката от сглобката между гредите.

В следващия, 19-и кръг на 22 май от 11:00 часа великотърновки гостуват на „Спортика“ (Благоевград).

„Етър ВТ“: Илиева, Владимирова, Моева, Радоева, Йорданова, Василева, Димитрова (80 Бориславова), Трифонова, Михайлова, Попова, Златкова.