„Етър- 64“ с бронз и от шампионата, Маги Христова е най- полезен състезател

Втори комплект бронзови медали през сезона взеха хандбалистките на “Етър-64”. След третото място в турнира за Купата на България, „виолетовите“ са трети и в първенството на “А” група. Великотърновки записаха две победи в плейофа срещу ХК “Сливница”. Втората бе постигната в “Арена Сливница” по- рано днес с 39:32.

Етърки поведоха от самото начало с 3:0 и непрекъснато водеха до почивката, която дойде при 18:14. След пет поредни попадения в началото на втората част преднината им стигна 8 гола – 23:15 и на практика спорът бе решен.

Най-резултатни бяха Александра Замишляк с 8 гола, играещата треньорка Миглена Христова и Мария Йорданова – с по 7, а за домакините – Габриела Георгиева с 10.

Шампион стана ХК “Бяла”, който в дебютния си сезон взе и купата, и титлата на страната. Селекцията от Бяла победи с 30:25 ХК “Свиленград” във втория им мач. За най-добър вратар на шампионата беше определена великотърновката Гергана Александрова от ХК “Свиленград”. Голмайстор е Христина Бабий от ХК “Бяла”, а най-добър защитник стана съотборничката й Кристина Иванова.

За най-полезен състезател в първенството беше избрана Миглена Христова от “Етър-64”.

“Етър-64”: Десислава Николова, Александра Замишляк 8, Миглена Христова 7, Данислава Петрова 6, Мария Йорданова 7, Димка Предьова 3, Даниела Стефанова 3, Гергана Ефтимова 5, Веселина Иванова, Полина Стоянова, Кристина Цветанова.