Спорт

Дузпи определиха носителя на Купата на БФС при набор 2008

Отборът на „Национал“ (София) спечели Купата на БФС при децата, родени през 2008 година. На финала във възрастовата група U14, който се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, момчетата на Владимир Лилов и Станислав Катранков се наложиха над връстниците си от „Лудогорец“ (Разград) с 3:2 след изпълнение на удари от бялата точка за определяне на краен победител (дузпи). Редовното време на срещата завърши 0:0.

Преди почивката имаше по една добра атака пред двете врати, а почти по същия сценарий се разви и второто полувреме. Така се стигна до изпълнение на дузпи, където столичани бяха по-точни.

При 11-метровите удари за „Национал“ отбелязаха Кристиян Горянов, Стефан Крумов и Дилян Шишманов, а вратарят на столичани Алекс Василев спаси две дузпи на съперника. При петата пък топката срещна напречната греда. Купата на победителите бе връчена от Бончо Генчев – председател на Зоналния съвет на БФС във В. Търново. Златните медали те получиха от Делян Асенов – секретар елитен юношески футбол в БФС, а лудогорци бяха отличени със сребърните от Игор Бакьов – секретар на зоната.

Турнирите за Купата на БФС се провеждат в междинните възрасти при юношите. За родените през 2008 година това реално е и първото национално състезание, в което взимат участие.