Лясковчани удариха еленчани и козловчани станаха областни футболни шампиони

„Левски“ (Лясковец) – „Чумерна“ (Елена) 3:2

Отборът на „Земеделец-93“ (Козловец) е новият шампион на Елитната областна футболна група. Козловчани записаха служебна победа с 3:0 срещу неявилия се отбор на ФК „Недан“ и събраха 33 точки на върха в класирането. Втори с 31 точки остана тимът на „Чумерна“ (Елена), който в последния кръг загуби гостуването на „Левски“ (Лясковец) с 3:2, като при победа щеше да е първенец на групата. Лясковчани обаче играха честно, бориха се мъжки и в крайна сметка заслужиха трите точки. Трети е „Лозен 1924“ (Сухиндол), също с 31 точки.

Венцислав Димитров изненада опитния вратар на „Чумерна“ Петко Ганчев с далечен удар още в 3-тата минута и откри резултата на стадион „Михаил Алексиев“ в Лясковец в полза на домакините. Гостите от Елена реагираха и натиснаха, като само след десет минути изравниха от наказателен удар, реализиран от Али Кязъмов. По-активните действия в атака на „Чумерна“ дадоха резултат отново в 20-ата минута, в която Кристиян Шалаверов бе точен за 1:2.

Този резултат се запази до почивката, а след нея лясковчани на свой ред сътвориха обрат. Марин Банев изравни за 2:2 в 53-тата минута, а в 76-ата Кирил Димитров бе точен за 3:2. Гостите опитаха щурм в заключителните минути, но стигнаха само да центрирания в пеналта на лясковчани…