Разочароващо представяне на „виолетовите“ в баража за елита срещу „Ботев“

„Етър ВТ” ще кара втори поред поправителен сезон във Втора лига

“Ботев” (Враца) – “Етър ВТ” 3:2

“Ботев” (Враца) победи “Етър ВТ” с 3:2 в баража за Първа лига и запази мястото си в елита. „Виолетовите“ получиха три гола в плейофа, преди да върнат два, но с тях направиха загубата си само по-почетна. Така селекцията на Веселин Великов приключи със загуба сезона, в който имаше всички предпоставки да празнува, но с пет поредни загуби в първенството от лидер в класирането се превърна в догонващ тим… Двубоят на стадиона в „Овча купел“ за пореден път показа слабостите на тима през пролетта, грешките в отбрана, липсата на работеща халфова линия и пропуските в атака…

Първата опасност в мача бе в полза на „Ботев“. Още в 5-ата минута при едно центриране от фал, Браян Переа засече с глава, но за негов малшанс топката срещна страничната греда. Символичните домакини започнаха по-активно срещата на стадион „Александър Шаламанов“, но постепенно етърци изравниха играта. В 24-ата минута Юлиян Ненов стреля, но Христо Иванов улови. Малко след това Кнежевич открадна топката, но нанесе много неточен удар. „Виолетовите“ отправиха точен удар чак в 45-ата минута, в която Цветомир Тодоров с глава стреля от трудно положение, но не затрудни вратаря Красимир Костов.

Втората част започна с нов щурм на врачани и в 49-ата минута отбелязаха гол. Чавдар Ивайлов получи пас от Браян Переа, напредна и върна топката към Юлиян Ненов, който от упор простреля Христо Иванов за 1:0. Шест минути по-късно етърци организираха добра атака, но Мартин Николов изчисти топката в корнер. След час игра Цветомир Тодоров изпълни фал, но подари топката на Костов. При ответната атака Стефан Гаврилов остана сам срещу Христо Иванов и стреля високо над рамката зад него.

По подобен начин действа и Радослав Апостолов в 71-вата минута, когато получи шанс, но би над рамката зад Костов. 120 секунди по-късно Переа бе изведен от Мартин Николов между Мариян Иванов и Атанас Кръстев, овладя топката и простреля Христо Иванов за 2:0. В 82-рата минута Тодоров отправи силен удар, но в тялото на зелен защитник. Врачани отговориха с контра и се наложи на Христо Иванов да вади изстрел с глава на Василев в корнер. При центрирането обаче Йоан Бауренски бе оставен да стреля с глава и 3:0.

При този резултат врачани се отпуснаха и в 88-ата минута Ловре Кнежевич намали на 3:1 от непосредствена близост след пас на Николай Дичев. След пряк свободен удар в 90-ата минута пък Мариян Иванов с плонж заби топката зад Костов за 3:2, връщайки надеждите, но това бе всичко.

“Етър ВТ”: Христо Иванов, Атанас Кръстев (83 Христо Димитров), Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Кольо Станев, Радослав Апостолов (78 Николай Дичев), Мартин Моран, Ромеш Ивей, Цветомир Тодоров, Уилсън Фелипе (66 Юлиян Райков), Ловре Кнежевич.

One thought on “Разочароващо представяне на „виолетовите“ в баража за елита срещу „Ботев“

• 28.05.2022 в 13:19
    Permalink

АЗ ПЪК НЕ, СЪМ СИ ПРАВИЛ ИЛЮЗИИ ! ЧЕ СЪСТЪВЪТ БЕШЕ ДОБЪР, Е ВЯРНО И ИМАШЕ СИЛИ ЗА КЛАСИРАНЕ В ПЪРВА ЛИГА ! НО, КАКВО ЩЕ ПРАВИМ ТАМ !? ТРИТЕ ДЕТО ВЛЯЗОХА, ЩЕ ГИ ВИДИТЕ НА КАКЪВ ХАЛ СА ! ЗАЩО МИНЬОР НЕ СЕ НАТИСНАХА !? ИМА ВРЕМЕ И ЗА ПЪРВА ЛИГА, А ЗА ТАМ ТРЯБВАТ МНОГО, МНОГО СРЕДСТВА, А НЕ ВСЕ НА РЪБА !!! МОЖЕМ САМО ДА БЛАГОДАРИМ НА МОМЧЕТАТА И ТРЕНЬОРИТЕ ЗА ЕМОЦИИТЕ КОИТО ИМАХМЕ ТОЗИ СЕЗОН ! А ИМАШЕ И МНОГО ДОБРИ ИГРИ ! ИДВА НОВ СЕЗОН И НОВИ НАДЕЖДИ ! САМО ЕТЪР !!!