„Етър ВТ“ договори пет контролни срещи, гостува на „Черно море“ и „Левски“

Шест контролни срещи са предвидени в програмата на „Етър ВТ“ за лятната подготовка. Стартът на проверките е на 22 юни на стадион „Ивайло“ с друг втородивизионен тим- „Янтра 2019“ /Габрово/. Три дни по- късно „виолетовите“ ще срещнат новака при професионалистите- „Дунав“ /Русе/ на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна. На 29- ти този месец великотърновци гостуват на „Черно море“ във Варна, а на 5- ти юли на столичния гранд „Левски“. Между двата елитни тима съперник на етърци ще бъде „Спартак“ /Плевен/, който спечели отминалото първенство на Северозападната Трета лига. Мачът е на 2 юли на стадион „Ивайло“. Все още не е уточнен съперникът за контролата на 9 юли, като отборът и стадионът зависят от жребия за новото първенство на Втора лига и това дали „Етър ВТ“ ще е домакин или гост в първия кръг.

Междувременно халфът на “виолетовите” Мартин Моран отново записа пълни 90 минути и се отличи с голова асистенция за националния тим на Панама до 21 години, който се състезава на неофициалното световно първенство в Тулон (Франция).

Панамците разгромиха с 4:2 Саудитска Арабия, въпреки че губеха с 0:1 и после с 1:2 до почивката. Автогол на арабите в 49-ата минута доведе до 2:2, в 55-ата Анхел Орелиен обърна до 3:2, а две минути по-късно бе изведен на чиста позиция от Мартин Моран и с левия крак прати топката в ъгъла за крайното 4:2. Защитникът на “Левски” Хосе Кордоба бе оставен сред резервите.

Победата позволи на Панама сензационно да елиминира водения от Хавиер Масчерано тим на Аржентина. Това се случи, защото в другия мач от групата Франция разби “гаучосите” с 6:2. Така три отбора завършиха с по 6 точки – Франция, Панама и Аржентина, като заради по-добри показатели и голова разлика напред продължават Франция и Панама.