Първа загуба за „виолетовите“ в контролите, Лило Маринов с дебютен гол

Загуба с 3:1 претърпя отборът на „Етър ВТ“ при гостуването на „Черно море“ в контролна среща на стадион „Тича“. Във Варна старши треньорът Емануил Луканов започна с Христо Иванов, Кольо Станев, Радослав Терзиев, Мариян Иванов, Христо Митев, Яни Пехливанов, Николай Янков, Мартин Моран, Евгений  Илиев, Калоян Митев и Живко Петков. В 11-ата минута домакините поведоха в резултата. Васил Панайотов от около 32 метра прати топката в горния десен ъгъл на Христо Иванов за 1:0.

Две минути по-късно Ангелов центрира от корнер в наказателното поле, където Живко Атанасов се извиси и стреля с глава, но покрай вратата. В последната минута на първата част Мазир Сула от пряк-свободен удар покачи на 2:0, като преди да влети в мрежата топката се отклони от стената.

За „виолетовите“ Христо Митев стреля опасно с левия крак, а в 25-ата минута Калоян Митев получи отлична топка, но не успя да нанесе голов удар.

През втората част за етърци влязоха: Ангел Мартинов, Кристиян Кънчев, Олег Димитров, Калоян Ненчев, Север Алиев, Лилиян Маринов, Даниел-Виктор Кънчев и Борислав Трендафилов. В 51-ата минута, след грешка при изнасянето на топката, Матиас Курьор излезе сам срещу Христо Иванов и го прехвърли за 3:0. Малко по- късно Ангел Ангелов бе изведен очи в очи с вратаря и потърси далечния ъгъл, но стреля покрай гредата.“Виолетовите” отвърнаха, като първо след корнер Радослав Терзиев с глава би край гредата, а в 80-ата минута Кристиян Кънчев намери Калоян Митев, който стреля опасно, но вратарят Георгиев успя да спаси.

В 88-ата минута след центриране отдясно Ненчев свали топката и Лилиян Маринов от дъгата с топовен удар прати топката в напречната греда и оттам в мрежата за крайното 3:1.

Следващата проверка на великотърновци е в събота от 19:00 ч. на стадион „Ивайло“ срещу „Спартак“ (Плевен).