Пет гола и три контузии за павликенчани в контролата с дряновци

ОФК „Павликени“ – „Локомотив“ (Дряново) 5:0

Убедителна победа с 5:0 записа отборът на ОФК „Павликени“ срещу „Локомотив“ (Дряново) във втората си контролна среща. На стадион „Ганчо Панов“ домакините имаха пълно превъзходство срещу „железничарите“, които се явиха с доста осакатен състав, като дори ползваха вратар на съперника. Дряновският тим излезе без основните си вратари Ивайло Петков и Стефан Петров, които са болни. Отсъстваха и съотборниците им Борислав Гецов, Даниел Пройчев, Радостин Стоилов, Мартин Ботев, Десислав Кънев и капитана Константин Йорданов.

Мартин Ширтев отбеляза два гола за павликенчани преди почивката и паузата дойде при 2:0. И при двете попадения нападателят нахлу на скорост, елиминира съперници и останал сам срещу вратаря – реализира. През втората част разликата набъбна с още три попадения. Първо Йордан Йорданов реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка. Стивън Манолов покачи на 4:0, а Пламен Илиев засече центриране отдясно с левия крак за 5:0. Павликенчани пропуснаха и още доста ситуации, а травми получиха трима футболисти. Стефан Иванов бе заменен принудително с разтежение, Александър Танков с разбита вежда, а Мартин Ширтев с обърнат глезен.

Във вторник ОФК „Павликени“ ще посрещне на своя стадион „Ганчо Панов“ отбора на „Янтра“ (П. Тръмбеш).