Горещи новиниСпорт

След много пропуски и изпусната дузпа етърци направиха реми на „Ивайло”

„Етър ВТ“ – „Дунав“ 1:1

Много силен мач изигра вратарят на „Дунав“ – Цветелин Енчев, на стадион „Ивайло“ и спаси отбора си от загуба. Младият страж, който игра втори мач в професионалния футбол, имаше страхотен ден, а на два пъти и гредите му помогнаха. Етърци играха здраво и агресивно през цялата среща, но направиха куп пропуски и това ги лиши от победата. В 21-вата минута Мартин Моран изведе Евгений Илиев сам срещу вратаря на русенци, но халфът се забави и бе застигнат, а топката избита в корнер. Две минути по-късно Живко Петков навлезе отляво, но стреля във вратаря, а после защитник изби топката пред голлинията. До почивката гостите се отчетоха само с един остър удар на Диян Димов до гредата, а „виолетовите“ имаха претенции и за неотсъдено нарушение в тяхна полза около границата на наказателното поле.

Втората част бе много динамична и предложи положение след положение. В 49-ата минута Крум Стоянов бе съборен в наказателното поле и последва наказателен удар. Живко Петков обаче стреля от бялата точка в напречната греда. После Евгений Илиев навлезе отдясно, но вместо да подаде, шутира сам и стражът на „Дунав“ извади топката в корнер. Малко след това Кольо Станев отправи страхотен шут отдясно, но вратарят на гостите отново спаси, като буквално изтръгна от мрежата и играта бе спряна за 5 минути.

В 61-вата минута реферът Любослав Любомиров свири нарушение на границата на наказателното поле, което бе оспорено от етърци. Йордан Димитров стреля, Христо Иванов изби, но страничният съдия даде знак, че топката е преминала голлинията и „Дунав“ поведе с първия си точен удар. Емануил Луканов веднага реагира, вкарвайки в игра Дани Младенов и Олег Димитров.

Домакините натиснаха и в 74-тата минута Крум Стоянов изведе Дани Младенов сам срещу вратаря, но той отново се справи. Три минути по-късно Живко Петков се реваншира за пропуснатата дузпа и вкара красив гол с глава за 1:1. Куриозна бе 84-тата минута, в която „виолетовите“ пропуснаха три поредни възможности. Първо бомбен удар на Мариян Иванов бе избит в корнер. След изпълнението му Живко Петков стреля с глава, но стражът отново спаси, а в следващата атака Христо Митев насочи топката в ъгъла, но Енчев пак се разтегна и извади в корнер.

При контрите на „Дунав“ първо удар на Преслав Петков бе уловен от Христо Иванов, а после Мирослав Будинов нацели гредата. Играта бе многократно накъсвана поради две контузии на вратаря на гостите, като още няколко пъти медицинският щаб влиза на терена. В 7-минутното добавено време „Етър ВТ“ можеше да стигне до победен гол. Мартин Моран навлезе отдясно сам срещу вратаря, но вместо да подаде към непокрити съотборници, стреля и даде възможност на Енчев за пореден път да спаси и опази точката за русенци.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Кольо Станев, Георги Ангелов, Мартин Моран, Николай Янков (63 Даниел Младенов), Христо Митев, Евгений Илиев (63 Олег Димитров), Живко Петков.

Снимка: Анатолий Йорданов