Христо Митев пропуска мача на „виолетовите“ с „Марица“

Треньорът на „Етър ВТ“ Емануил Луканов очаква победа

Реферът Мустафа Шефкет от Кърджали ще ръководи мача между „Етър ВТ” и „Марица” (Пловдив) от четвъртия кръг на Втора лига. Двубоят е в събота, 6 август, от 20:00 ч. на стадион „Ивайло”.

Асистенти на Шефкет са Румен Иванов и Владимир Хубенов, четвърти съдия е Любослав Любомиров, а съдийски наблюдател – Стефан Спасов.

Мустафа Шефкет е водач на ранглистата на реферите във Втора лига. Преди две години той свири на стадион „Ивайло” мача „виолетовите” и „Витоша” (Бистрица), с който дебютира в Първа лига.

Аут от срещата е защитникът на великотърновци Христо Митев, който е наказан заради червения картон при гостуването на „Витоша“ в предишния кръг, завършило 2:2. Всички останали играчи са здрави и са на разположение на старши треньора Емануил Луканов.

„Подготвихме се много добре за срещата, въпреки че седмицата започна със смесени чувства след мача в Бистрица. Равенството не прилягаше на „Етър“ като отбор, но пък положихме много усилия и характер, натискахме с човек по-малко до последно. За предстоящия мач с „Марица“ за отбор като нашия, който има големи амбиции, равенството не е добър вариант. Подготовката мина по перфектен начин и се надявам и мачът да завърши добре за нас“, коментира Емануил Луканов.

Билетите за мача с „Марица“ са на цена от 8 лева, учениците от 7 до 18 г. и пенсионерите ще заплащат по 5 лева, а децата до 7 г. влизат безплатно с придружител. Остават и семейните билети във вариант родител с едно дете – 10 лева, и родител с две деца – 12 лева.

Билетите ще се продават от 17:00 часа в събота във фенмагазина на клуба. Час по-късно отварят двете каси от северната страна на стадион „Ивайло“, а от 19:00 часа и входовете.

Междувременно стана ясно, че „Етър ВТ” ще гостува на „Спортист” (Своге) в петия кръг на Втора лига на 13 август, събота, от 18:00 ч., след като Спортно-техническата комисия на БФС публикува програмата.