„Етър ВТ“ без кадрови проблеми за гостуването на „Спортист“ (Своге)

Здравко Илиев започна тренировки

Никакви кадрови проблеми не стоят пред спортно-техническото ръководство на „Етър ВТ“ преди гостуването в събота на „Спортист“ (Своге) в мач от петия кръг на Втора лига. Всички футболисти са на линия, изтече наказанието на защитника Христо Митев, който пропусна домакинската победа с 3:1 над „Марица“.

През седмицата тренировки започна и опитният бранител Здравко Илиев, но до завръщането му има време. Все още с неуредени права са чужденците Хавиер Бетегон и Алехандро Гонсалвес. Панамецът урежда документите си и надеждите са да е на линия за следващото домакинство срещу ОФК „Созопол“. Работи се и по оформянето на правата на венецуелското крило Гонсалвес, който има португалско гражданство.

„Подготвени сме за този мач, седмицата протече нормално. Очакванията вече са малко по-други, поведохме в класирането и има някаква еуфория. Но нека не прибързваме, защото са минали едва четири мача. Сега сме първи, но в следващия момент може да се озовем на друго място, ако не сме внимателни и не сме концентрирани. Така е е твърде рано да се правят някакви изводи. Но отиваме в Своге с нагласата да си вземем нашето на един доста труден терен. „Спортист“ е енергичен отбор, определям го като „Дунав“, но по-опитен. Взеха и двама нови футболисти, качват нивото си и със сигурност няма да е разходка до Своге. Очаквам труден мач, но нашият отбор е подготвен и вярвам в него“, заяви старши треньорът Емануел Луканов.

„Спортист“ (Своге) привлече двама опитни футболисти преди двубоя срещу „Етър ВТ”. Договори с клуба подписаха– Владимир Семерджиев и Светослав Диков.

Първият е на 27 години, полузащитник, за последно бе част от „Локомотив” (София) в Първа лига миналата година, а освен това има опит още в „Славия” и „Царско село”. Има близо 200 мача в професионалния футбол.

Светослав Диков е на 30 години, нападател. През миналия сезон защитава цветовете на полския „Сандеция”, за който изигра 27 мача и вкара 1 гол. Преди това бе част от „Локомотив” (София), за когото вкара 32 гола в 40 мача. Диков е играл още в “Царско село”, словенския “Табор”, „ЦСКА 1948“, “Верея”, “Сливнишки герой” и “Марек”.

„Виолетовите“ тренират днес преди обяд на стадион „Ивайло“, след което заминават за мача. Срещата е в събота от 18:00 ч. на градския стадион в Своге. Столичният рефер Васимир Ел-Хатиб ще ръководи двубоя, асистират му Красимир Миланов и Стоян Стоянов, четвърти съдия е Геро Писков, а съдийски наблюдател – Милко Николов.