Десет „партизани“ укротиха „Янтра“ в П. Тръмбеш

Загуба с 1:2 от отбора на „Партизан“ (Червен бряг) претърпя „Янтра“ на своя стадион в Полски Тръмбеш, в среща от четвъртия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите започнаха без няколко основни футболисти, а в последния близо половин час играха в намален състав. Началото беше за домакините, но Тони Маречков и Християн Кожухаров пропуснаха да открият резултата. Това обаче направи Любомир Генчев от дузпа в 20- ата минута. Постепенно равновесието на терена беше възстановено. Вратарят на тръмбешчани Радослав Рашков спаси удар от фаул на Милен Тонев, а в отговор Красен Славчев застраши вратата на съперника.

Червенобрежкият тим започна по-добре след почивката. В 52-ата минута играещия треньор Любомир Иванов изпълни пряк свободен удар, Рашков изби топката в гредата, а Калоян Тодоров с добавка изравни- 1:1. Футболистите от Полски Тръмбеш, реагираха мигновено с опасни удари на Генчев, Маречков и Ростислав Данчев. Само за минута в средата на полувремето, Христо Димов от „Партизан“ получи два жълти и червен картон. Домакините натиснаха още повече, а гостите се затвориха и заиграха на контри. В 85-ата минута Любомир Иванов подаде на Михаил Милчев, който преодоля двама противникови състезатели и стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за 1:2. В оставащото време футболистите на „Янтра“ опитаха поне да изравнят, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза…