Гол на Живко Петков донесе трите точки на етърци и ги изкачи на върха в класирането на Втора лига

С гол на Живко Петков отборът на „Етър ВТ“ пречупи с 1:0 „Янтра 2019“ и отново начело във временното класиране на Втора лига. Загубата бе първа в първенството за габровския тим.

Както се и очакваше, мачът от осмия кръг бе много оспорван, с неизвестен изход до самия край. Първата ситуация бе за гостите. В 11-ата минута Валери Христов отдясно намери Георги Недков, който би над вратата. В 15-ата минута етърци имаха възможност да поведат, но Живко Петков отблизо не уцели опразнената врата. Малко по- късно отново Христов от „Янтра“ след свой пробив стреля, но Нисторов спаси, а в ответната атака Евгений Илиев отправи опасен удар до десния стълб.

Най-чистото положение за „виолетовите“ бе в 23-ата минута, когато Крум Стоянов надбяга и вратаря Василев, но стреля в тялото на защитник пред вратата.

В паузата между полувремената таланти на „Етър ВТ“ (2011) и „Болярчета“ (2013) направиха почетен тур на стадион „Ивайло“, на който показаха и спечелените в последните дни отличия.
Етърци, набор 2011 г., днес спечелиха поредния си турнир – „Габрово къп“, в който бяха безупречни и на финала надделяха над „Пирин“ с 3:2. Неотдавна те грабнаха първото място и в международния турнир „Несебър къп“, а само преди няколко дни стигнаха и до финал в турнира „Трифон Иванов“ във В. Търново. Техен треньор е Свилен Василев.

„Болярчета“, набор 2013 г., пък отново доказаха качествата си, като спечелиха силния турнир „София къп“. В него те биха отборите на ЦСКА и „Локомотив“ (София), завършиха наравно със „Славия“, а на финала удариха и „Хлапетата“ (София) с 2:0. Така от пет участия в надпреварата те я спечелиха за четвърти път! Техен треньор е Николай Колев.

Великотърновци и габровци продължиха за да си разменят атаки и през втората част. В 56-ата минута Ивайло Иванов от гостите шутира опасно до гредата, а при ответната атака падна и единственият гол в мача. Евгений Илиев нахлу отдясно на скорост и подаде към Живко Петков, който овладя топката и стреля по тревата за 1:0.

После „Янтра 2019“ натисна здраво в търсене на изравнителен гол, а Емануел Луканов подсили отбраната с включването на Яни Пехливанов вместо Янков. Удар на Иван Петков бе уловен от Нисторов, а в 80-ата минута вратарят на етърци майсторски спаси шут на Ивайло Иванов от упор. Две минути преди края Нисторов парира и удар на Иван Василев, запазвайки трите точки

„Етър“: Станислав Нисторов, Мариян Иванов, Радослав Терзиев, Христо Митев, Кольо Станев, Крум Стоянов (90 Алехандро), Георги Ангелов, Николай Янков (76 Яни Пехливанов), Евгений Илиев (66 Мартин Моран), Олег Димитров, Живко Петков (90 Борислав Трендафилов).