„Вихрите“ се развихриха още в първия си мач за сезона

„Вихър“ (Раданово) – „Атлетик“ (Свищов) 5:0

Убедителна победа в срещата си от първия кръг на първенството на Областна група „Север” записа отборът на „Вихър“. На стадиона в Раданово домакините спечелиха с 5:0 срещу свищовския „Атлетик“, който се срина в началото на второто полувреме. Преди почивката домакините успяха да открият резултата с попадение на Мартин Асенов в 19-ата минута, но не постигнаха нищо повече срещу организирания си съперник. Втората част обаче тръгна с гол от съблекалните на Борислав Борисов за 2:0. Попадението явно дебалансира свищовлии, които в 53-тата минута инкасираха трето, дело на Тихомир Недялков. В 61-вата и 67-ата минута Мартин Габровски и Борислав Борисов опънаха още на два пъти мрежата на „Атлетик“.

Доста по-оспорвано бе свищовското дерби между „Бенковски“ (Б. Сливово) и „Комита“ (Алеково), завършило 1:0. Първото полувреме премина с превес на гостите от Алеково, но без създадено чисто голово положение. Второто полувреме играта се изравни, като чрез Тодор Феодоров домакините отбелязаха единствения гол в срещата в 79-ата минута след бърза контраатака.