„Железничарите“ скочиха яко на „чуковете“, изпуснаха ги в редовното време

Отборът на горнооряховския „Локомотив“ даде здрава битка на втородивизионния “Миньор” (Перник), но в край сметка не успя да го отстрани и да се класира на 1/16-финал за Купата на България. “Чуковете”, които имат доста проблеми напоследък в първенството, а Христо Янев и Велизар Димитров напуснаха своите постове, успяха да победят с 1:3 при гостуването си на “железничарите” в двубой от 1/32-финалите на турнира. Мачът тръгна с пряк свободен удар, изпълнен от Георги Колев и спасен от вратаря на гостите- Даниел Леонтиев. Перничани нанесоха първия си удар след половин час игра, чрез Слишков и спечелиха корнер. След неговото изпълнение Борис Тютюков с глава на остави шансове на Чаушев за 0:1. В средата на полувремено и в началото на второто старши треньорът на горнооряховчани Лъчезар Русев пусна в игра постепенно Явор Генчев, Кристиян Райчев, Красен Трифонов, Ивайло Тодоров и Милен Савов. Промените дадоха резултат и в последния половин час на редовното време домакините доминираха. Янислав Цачев пропусна сам срещу вратаря на перничани, но при следващата атака в 65- ата минута се реваншира и след пас на Трифонов вкара за 1:1. Малко след това Георги Колев се измъкна и стреля технично, но в аут. След него пропуск направи и Кристиян Райчев, а в третата минута на добавеното време Леонтиев парира удар на останалия очи в очи с него Цачев и прати мача в продължения. В тях главно действащо лице се оказа Борис Тютюков, който в 100- ата минута се възползва, че бе оставен непокрит, за да се разпише за 1:2, в 115- ата принуди Чаушев да избива топката в гредата зад себе си, а добавката на Методи Костов донесе крайното 1:3 в полза на “Миньор”.