„Железничарите” си тръгнаха с точка от Славяново

Равенство 1:1 записа отборът на „Локомотив” при гостуването на „Вихър” в Славяново от Деветият кръг на Северозападна трета лига. „Железничарите” от Горна Оряховица успяха да вземат една точка с гол на Ивайло Велчев в 83- ата минута. Гостите започнаха по-активно и водеха играта, но не успяха да отбележат гол през първата част, в която направиха поне 3-4 пропуска. Два точни удара отправиха Георги Колев и Райчев, опасно стреля Явор Генчев, а Янислав Цачев прати топката в гредата с глава. Домакините също нацелиха греда след удар с глава, отправиха и един слаб, но коварен удар под гредата след фаул.

„Вихър“ откри резултата от дузпа в 60- ата минута на мача, а „Локомотив все пак успя да стигне до частичен успех с изравнителния гол на Велчев.

По същото време „Бдин” и „Локомотив” (Мездра) спореха за лидерската позиция. „Железничарите” поведоха, но домакините успяха да измъкнат победата в крайна сметка с 2:1.

Така „Локомотив” (Мездра) отстъпи второто място на „Вихър”, а равенството изкачи горнооряховското „Локо” едно място напред в класирането и „черно-белите” вече са пети с 16 точки. Толкова има и ОФК „Павликени”, а точка по-малко е активът на „Академик”. Двата „Локомотива” от Мездра и Горна Оряховица са с по мач по-малко, заради отложената среща помежду им от втория кръг.