Селекцията на Илко Трифонов препъна и втория отбор на „Етър ВТ“, направи подарък на треньора си за ЧРД!

Дублиращият тим на “Етър ВТ” загуби с 4:0 в Севлиево от едноименния местен тим в мач от Деветия кръг на Северозападната Трета лига. Така бившият етърец Илко Трифонов, който е начело на аматьорския тим, само в рамките на седмица победи и първия и втория отбор на великотърновския клуб, след като удари „виолетовите“ за купата. Преди мача самият той си пожела победа като най- хубав подарък за фенове, ръководство и рожденния му ден, който бе в деня на мача. В Севлиево пък играчите на Николай Катъров претърпяха четвърта поредна загуба в първенството на Трета лига, дванайсти са в подреждането с 6 точки.

Домакините имаха превес и нанизаха четири гола, дело на Атанас Георгиев, Християн Пенчев, юношата та „Етър ВТ“- Антониян Харалампиев и Галин Стоянов. Първите два паднаха от наказателни удари преди почивката, отсъдени за игра с ръка и нарушение срещу нападател. След почивката етърци живнаха и Траян Димитров нацели греда, създадоха и други голови възможности. Домакините също атакуваха и забиха още две попадения, оформяйки крайното 4:0 в своя полза.

Дубълът на “Етър ВТ” е на 12-ото място в класирането с актив от 6 точки, а в следващия кръг на 8 октомври приема втория- “Вихър” (Славяново).

“Етър ВТ2”: Валентин Димитров, Александър Краев, Александър Гугучков, Васко Първанов, Денислав Георгиев, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Калоян Ненчев, Север Алиев, Траян Димитров.