Тони Маречков с две попадения за резултатна победа на тръмбешчани

Отборът на “Янтра” не допусна подценяване на свой терен срещу закъсалия ФК “Дреновец” и го отнесе с 5:1 в мач от Деветия кръг на Северозападната Трета лига. На стадиона в Полски Тръмбеш домакините натиснаха още в началните минути и набързо поведоха с 2:0 срещу гостите от монтанското село. Мартин Минчев откри резултата след корнер в 3- ата минута, а в 10- ата Марио Балъков подаде от фланга на Ростислав Данчев и той покачи на 2:0. При следващи атаки на воденият от Петър Кръстев тим дреновчани оцеляха, след като вратарят им се справи с удари на Християн Кожухаров и Любомир Генчев. Стражът обаче сбърка в 40- ата минута при изнасяне на топката, Тони Маречков му я отне и вдигна на 3:0. Второто полувреме тръгна като първото с голове във вратата на гостите. Християн Кожухаров и Тони Маречков се разписаха в рамките на пет минути по веднъж, като си асистираха за головете. Петър Кръстев веднага направи петте разрешени смени, за да даде възможност на повече футболисти за изява. В 60- ата минута обаче състезател на „Янтра“ се контузи и отборът доигра срещата с десет души. Гостите се възползваха и успяха да намалят на 5:1 от дузпа.